Konkurs marszałka. Nagrody dla gmin z najwyższą frekwencją wyborczą

0

Jednym z wyznaczników zaangażowania społecznego jest udział w wyborach. Marszałek zachodniopomorski chce poprzez konkurs „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo” nagrodzić gminy, które osiągną najwyższą frekwencję wyborczą w II turze wyborów prezydenckich. W puli dla najaktywniejszych jest łącznie 100 tys. zł.

– Frekwencja zawsze była dużym wyzwaniem podczas wyborów na Pomorzu Zachodnim. Ubolewam nad tym, że wśród naszych mieszkańców nie było dotychczas takiej aktywności jak w innych regionach. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu w ten konkurs władz lokalnych uda się zmobilizować mieszkańców naszych sołectw, osiedli i gmin w taką pozytywną rywalizację we wspólnym interesie. Wierzę, że będzie to wzmocnienie tożsamości i wspólnotowości Pomorza Zachodniego – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Po 25 tys. zł dotacji dla każdego z laureatów, a łącznie 100 tys. zł. Taką kwotę na realizację potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców gminy chce przeznaczyć Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Konkurs „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo” jest skierowany do gmin, które uzyskają najwyższą procentową frekwencję wyborczą w II turze tegorocznych wyborów Prezydenta RP.

Laureaci zostaną wyłonieni w kategoriach:

– gmina powyżej 100 tys. mieszkańców,

– gmina 40 tys. – 100 tys. mieszkańców,

– gmina 10 tys. – 40 tys. mieszkańców,

– gmina do 10 tys. mieszkańców.

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów Prezydenta RP przez Państwową Komisję Wyborczą, Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego wyłoni laureatów konkursu, tj. gminy z najwyższą procentową frekwencją wyborczą w każdej z kategorii. Następnie zarząd skieruje projekt stosownej uchwały pod obrady Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, który zdecyduje o podjęciu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom – laureatom konkursu.

(r) – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułKoronawirus w Zachodniopomorskiem. Nie żyje 23. osoba chora na COVID-19
Następny artykułDemolują i okradają wspólną przestrzeń


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj