Pojedziemy nową jezdnią obwodnicy Kobylanki [aktualizacja]

0

GDDKiA Oddział w Szczecinie już wprowadza zmianę w organizacji ruchu na budowie drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi ekspresowej S10. Kierowcy będą mogli skorzystać z nowej północnej jezdni podczas trwania ostatniego etapu inwestycji. Nie oznacza to jednak jeszcze funkcjonowania dwu jezdni na tym odcinku.

Przeniesienie, czasowo, ruchu w obu kierunkach na północną jezdnię pozwoli wykonawcy przeprowadzić remont istniejącej dotychczas, południowej, jezdni obwodnicy. Prace będą obejmowały m.in. usunięcie barier linowych rozdzielających pasy ruchu, wymianę warstwy wiążącej i ścieralnej oraz wykonanie nowego oznakowania.

Budowa drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi ekspresowej S10 to inwestycja, która obejmuje zarówno modernizację istniejącej infrastruktury, jak i budowę nowych elementów, co pozwoli zakwalifikować odcinek od granicy miasta Szczecin do początku obwodnicy Stargardu jako drogę ekspresową.

Wykonana kilkanaście lat temu nawierzchnia na pierwszym odcinku obwodnicy Kobylanki wymaga remontu, dlatego w ramach inwestycji przewidziano jej wymianę.

Elementem kontraktu jest również nowa łącznica relacji Szczecin – Kobylanka na węźle Kobylanka, która jest już niemal gotowa. Wybudowana została również droga wspomagająca o długości ok 3 km, łącząca miejscowości Niedźwiedź z ulicą Profesora Tomasza Zuka, przy szpitalu w Zdunowie, co pozwoli na likwidację skrzyżowania na DK10 przed węzłem Kobylanka. Pozwolenie na użytkowanie drogi wspomagającej GDDKiA otrzymała w zeszłym tygodniu.

Prace na całej inwestycji powinny się zakończyć w IV kwartale bieżącego roku i wówczas ruch na obwodnicy odbywać się będzie już dwiema jezdniami, po dwa pasy ruchu w obu kierunkach.

Jak dzisiaj 16 lipca informuje GDDKiA, przeniesienie ruchu następuje w 3 etapach:

– I etap rozpoczął się ok. godz. 18:00 – na tym etapie tylko ruch w stronę Szczecina zostanie skierowany na nową jezdnię; samochody poruszające się w kierunku Bydgoszczy nadal będą korzystać ze starej jezdni.

– II etap – od godz. 18:00 do godz. 22:00 – na tym etapie wykonawca robót będzie przygotowywał przewiązki wraz z ich oznakowaniem poziomym i pionowym.

– III Etap – ok. godziny 22:00 – na tym etapie ruch w stronę Bydgoszczy zostanie skierowany na nową jezdnię; od tej chwili cały ruch będzie się odbywał nową jezdnią.

Planowane są drobne utrudnienia polegające na chwilowym wstrzymaniu ruchu.

(r), fot. – źródło: GDDKiA O/Szczecin  

Poprzedni artykułZobaczyli, jak zmienia się Stargard
Następny artykułCOOLturalne Wakacje 2020 – debiut w plenerze


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj