2 miliony w 3 miesiące

0

Stargard, mimo szczególnego czasu pandemii koronawirusa, nadal skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne. Przebudowa drogi w PPNT, remont skateparku i pieniądze dla szkół – to tylko niektóre z kilkunastu projektów dofinansowanych w II kwartale 2020 r. Na rozpatrzenie czekają już następne wnioski.

Jak informuje magistrat, zewnętrzne wsparcie tylko w ostatnich trzech miesiącach to ponad 2 230 000 zł. Dofinansowana została m.in. przebudowa ul. Metalowej w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii (fot.). Dzięki temu tereny PPNT będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla nowych inwestorów (przypomnijmy: trwa także dozbrajanie kolejnych działek – na ten cel miasto pozyskało w I kwartale 2020 r. aż prawie 23 000 000 zł).

Już niedługo mieszkańcy będą mogli korzystać z wyremontowanego skateparku. To miejsce chętnie odwiedzane przez stargardzian w różnym wieku. Można tam jeździć np. na rolkach, rowerze albo deskorolce. Dodatkowe środki posłużą także na prace pielęgnacyjne w Parku Chrobrego.

Dzięki dotacjom możliwy był zakup kilkudziesięciu tabletów i laptopów z dostępem do internetu. Sprzęt do nauki zdalnej trafił do uczniów wszystkich podstawówek w Stargardzie. Kilka szkół zdobyło też środki na rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Kolejne pieniądze pozyskała także Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego. To wsparcie projektów Jeremie i Jeremie2, z których od lat korzystają lokalni przedsiębiorcy. Właściciele mikro, małych i średnich firm otrzymują pożyczki na dobrych warunkach, które mogą przeznaczyć m.in. na dalsze inwestycje.

Miasto zdobywa dofinansowania z różnych źródeł. To zarówno środki z funduszy europejskich, jak i wsparcie rządowe, a także współpraca międzynarodowa.

Na rozpatrzenie czekają już kolejne wnioski – m.in. na modernizację Muzeum Archeologiczno-Historycznego i budowę kilku boisk do gry w piłkę nożną i koszykówkę.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum (SP nr 2)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Trafili do strefy spadkowej
Następny artykułPara policjantów zapobiegła tragedii nad wodą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj