Wybierz praktyczne studia. Trwa rekrutacja w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie

0

Rok akademicki zbliża się wielkimi krokami. Maturzyści, czekając na wyniki egzaminów dojrzałości, przeglądają oferty szczecińskich uczelni. Podejmując tę istotną życiową decyzję, warto wziąć pod uwagę praktyczny charakter studiów, profesjonalną kadrę dydaktyczną, a także przyjrzeć się, jak uczelnie funkcjonowały w ostatnich miesiącach.

Studenci WSB w Szczecinie, mimo wyjątkowej sytuacji, zrealizowali program studiów w formie online i zakończyli rok akademicki zgodnie z harmonogramem. To najlepszy dowód na to, że uczelnia poradziła sobie z tym wyzwaniem, dbając o to, aby nauka zdalna przyniosła takie same efekty, jak zajęcia w tradycyjnej formie. Przygotowując się do nowego roku akademickiego, WSB w Szczecinie stale rozbudowuje swoją ofertę edukacyjną i stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy. Obecnie, kandydaci mają do wyboru naukę na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz podyplomowych i MBA.

Studia w WSB dają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy oraz cennego doświadczenia w czasie warsztatów i case studies. Programy są tworzone wspólnie z dydaktykami, praktykami i specjalistami w swoich dziedzinach. Dzięki temu studenci otrzymują taką wiedzę, która zapewnia wysokie kwalifikacje i rozwój kariery zawodowej. Tak, o praktycznym charakterze uczelni, mówi dr Andrzej Kokiel, Dziekan Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu:

„Jesteśmy uczelnią, która nie zwalnia tempa, stale się rozwijamy. Dbamy o  nawiązywanie partnerstw biznesowych, dzięki którym jesteśmy dla naszych studentów wiarygodni i praktyczni. Zależy nam na tym, by zajęcia prowadzili przedstawiciele biznesu, osoby „z branży”. Uważamy, że praktyki, staże, warsztaty, czy wizyty studyjne, które mają na celu pomóc studentom stawiać pierwsze kroki na ścieżce kariery, również powinny odbywać się w firmach, gdzie faktycznie można zobaczyć, jak wygląda praca na danym stanowisku. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok akademicki pozwoli nam w pełni korzystać z możliwości, jakie daje współpraca z biznesem”.

Wśród kierunków, które odpowiadają na bieżące trendy biznesowe i potrzeby rynku pracy, są m.in. studia inżynierskie. W ofercie WSB można znaleźć Logistykę, Inżynierię zarządzania oraz Informatykę, z nową specjalnością „Multimedia i grafika komputerowa”. Jeżeli chodzi o kierunek Informatyka, to jego absolwent może liczyć na uzyskanie takich umiejętności, jak administrowanie systemami, tworzenie i prowadzenie sklepów internetowych, produkcja grafiki komputerowej zgodnie z najnowszymi trendami, czy też zarządzanie projektami informatycznymi i wdrażanie zintegrowanych systemów ERP. Studia kończą się zdobyciem tytułu inżyniera.

Uczelnia zaprasza na studia licencjackie, wśród których jest np. kierunek Bezpieczeństwo w biznesie i administracji. Daje on możliwość przyswojenia wiedzy z zakresu funkcjonowania państwa, nauk społecznych i prawa. Ponadto w trakcie studiów wykładowcy przekazują wiedzę o tym, jak ocenić ryzyko zawodowe, zidentyfikować zdarzenia wypadkowe oraz sprawować nadzór nad przestrzeganiem zasad BHP. Absolwent tego kierunku ma szansę zostać pracownikiem różnego rodzaju straży, służb lub w inspekcjach. Kandydaci mają do wyboru w sumie 12 kierunków studiów pierwszego stopnia.

Absolwentom wszystkich uczelni, którzy planują kontynuację nauki na studiach magisterskich, WSB w Szczecinie oferuje 6 kierunków. Wśród nich są Finanse i Rachunkowość (warto zaznaczyć, że Wyższa Szkoła Bankowa posiada 20-letnie doświadczenie w kształceniu finansistów), oraz Logistyka, która doskonale wpisuje się w lokalny rynek pracy. W Szczecinie i okolicach nie brakuje bowiem centrów logistycznych, również międzynarodowych firm. Jeżeli chodzi o studia magisterskie, to można je też realizować jednocześnie ze studiami podyplomowymi. Takie studia drugiego stopnia z podyplomowymi, kończą się obroną pracy magisterskiej, uzyskaniem dyplomu magistra i świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

Warto zwrócić uwagę również na kierunek Zarządzanie, który zarówno na I, jak i na II stopniu, jest realizowany również w formie online. Student kierunku Zarządzanie zdobędzie wiedzę m.in. o tym, jak nawiązywać i utrzymywać kontakty interpersonalne w sytuacjach wynikających z zarządzania przedsiębiorstwem, stosować controlling i projektować struktury organizacyjne oraz budować strategie funkcjonalne przedsiębiorstw.

W ofercie Uczelni znajduje się również ponad 70 kierunków studiów podyplomowych. Wśród nowości można wymienić m.in.: Akademia Analizy Transakcyjnej dla Menedżerów, Architekt rozwiązań IT w chmurach obliczeniowych, Inżynieria oprogramowania dla SAP ERP i oprogramowania ABAP, czy też Manager zarządzania zakupami. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre kierunki są również realizowane w formie zdalnej.

Zapisując się do 20 sierpnia, można skorzystać z promocji na wszystkich kierunkach studiów.

Więcej informacji: www.wsb.pl/szczecin/

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

SKOMENTUJ TEKST

Wprowadź swój komentarz!
Wpisz imię