Moja Woda z dofinansowaniem

0

Trwa nabór wniosków do programu Moja Woda realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie . W ramach projektu można uzyskać dotację w wysokości maksymalnie 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie – m.in. na zakup i montaż zbiorników retencyjnych, a także przewodów odprowadzających wody opadowe.

Zgłoszenia przyjmowane są internetowo – przez Portal Beneficjenta.

Budżet programu wynosi 100 mln zł. Zakłada się, że za te pieniądze powstanie 20 tys. instalacji, przez co zaoszczędzi się 1 mln m sześc. wody.

Dotacje powinny być przeznaczone np. na zakup, montaż, budowę lub uruchomienie przewodów odprowadzających wody opadowe do zbiornika nadziemnego, instalacji rozsączającej, zbiornika retencyjnego, a także pozostałych elementów do nawadniania albo innego wykorzystania zatrzymanej wody. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych.

Aby zgłosić się do programu Moja Woda najpierw trzeba założyć konto na Portalu Beneficjenta. Po zalogowaniu należy pobrać i wypełnić formularz (znajduje się w zakładce po lewej stronie), a następnie wysłać go przez skrzynkę również dostępną na www.wnioski.wfos.szczecin.pl. Wypełniony wniosek powinien tego samego dnia zostać wydrukowany i podpisany.

Dokumenty trzeba dostarczyć (osobiście lub pocztą) do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ul. Solskiego 3, 71-323 Szczecin. Szczegółowe informacje o programie można znaleźć tutaj.

Nabór wniosków trwa od 1.07.2020 r. i prowadzony będzie przez WFOŚiGW w trybie ciągłym.

Program Moja Woda realizowany będzie w latach 2020-2024.

(r) – źródło: https://www.wfos.szczecin.pl

Poprzedni artykułOdkomarzanie w mieście – kolejne opryski
Następny artykułZobacz zmieniające się miasto


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj