Odkomarzanie w mieście – kolejne opryski

0

Na jutrzejszy wieczór i noc zaplanowano kolejną akcję odkomarzania. Opryski potrwają od 18:00 we wtorek (28.07.) do 2:00 w środę (29.07.). W przypadku niesprzyjającej pogody prace mogą zostać przełożone na inny termin. Odkomarzanie to również skuteczny sposób na zmniejszenie liczby kleszczy i meszek w całym mieście.

Akcja będzie przeprowadzana na terenach:

– parków: Bolesława Chrobrego, Piastowskiego, Popiela, przy obwodnicy Staromiejskiej, Jagiellońskiego, Zamkowego, 3-Maja, Panorama, Batorego, przy ul. Lotników;

– cmentarzy: przy ul. T. Kościuszki, na Giżynku, przy ul. Lotników;

– skwerów i terenów zielonych: przy SCK, placu Majdanek, na zbiegu ul. M. Konopnickiej i ul. J. Piłsudskiego, przy ul. Cz. Tańskiego, ul. Armii Krajowej/ul. W. Pileckiego/ul. L. Staffa, przy alei Dębowej – tzw. Osetno;

– rowów melioracyjnych i kanałów: Polny „P”, W. Reymonta „R” , Kanał Ulgi „A”, Kanał Ulgi „U”, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, Kanał Młyński, Młynówka, przy ul. Na Grobli, przy ul. Grudziądzkiej.

W trakcie odkomarzania należy zamknąć okna budynków mieszkalnych i innych obiektów, i oddalić się z miejsca oprysków. Po około 30 minutach od zakończenia akcji można bezpiecznie przebywać na danym terenie. Dzięki opryskom nie tylko zmniejszy się liczba komarów, ale także meszek i kleszczy.

Aby odkomarzanie było skuteczne, musi być przeprowadzane w sprzyjających warunkach. Konieczna jest sucha i bezwietrzna pogoda, nie może też być zbyt ciepło. O ewentualnej zmianie terminu oprysków magistrat będzie informować na bieżąco.

fot. – źródło: https://gis.gov.pl/zdrowie/komary

Poprzedni artykułKoronawirus. 42. zakażona osoba w powiecie stargardzkim
Następny artykułMoja Woda z dofinansowaniem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj