Zobacz zmieniające się miasto

0

W tym roku świętujemy 30-lecie samorządu terytorialnego w wolnej Polsce. To dobra okazja, by przypomnieć, jak w tym czasie zmienił się Stargard. Umożliwia to wystawa, która znajduje się obok witryny STBS przy ul. Wyszyńskiego – w pobliżu pl. Wolności.

„Zmieniające się miasto” to opowieść o budowaniu nowego Stargardu. Nieco starsi mieszkańcy przypomną sobie, jak kiedyś – przed remontami i inwestycjami – wyglądały ulice i inne znane miejsca. Młodsi stargardzianie zobaczą z kolei, jak powstawały budynki, które dzisiaj już na stałe wpisały się w krajobraz miasta. Każda kolejna tablica zabiera nas w inny zakątek Stargardu.

Są zabytki, osiedla mieszkaniowe i tereny przemysłowe. Niektóre obiekty już nie istnieją, a część przeszła gruntowną modernizację. Zmieniało się także otoczenie – ulice, chodniki, parki. Do wielu miejsc jesteśmy dziś już tak przyzwyczajeni, że możemy nie pamiętać, jak wyglądały przed laty.

Warto podczas wizyty w centrum znaleźć chwilę i obejrzeć całą wystawę przygotowaną przez Jolantę Aniszewską z Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Już na początku sierpnia pojawi się nowa ekspozycja na tablicach w Parku Chrobrego. Tym razem znów przeniesiemy się w czasie, by poznać „Miasto stargardzian” od lat 90. XX w. do 2020 r.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMoja Woda z dofinansowaniem
Następny artykułKoronawirus. Kolejne 2 osoby zakażone w powiecie stargardzkim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj