Pracownica Urzędu Marszałkowskiego WZ zakażona koronawirusem. Nie było kontaktów z interesantami

0

Przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stwierdzono w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Jedna z pracownic Wydziału Wdrażania RPO, mieszczącego się w budynku przy ul. Wyszyńskiego, ma pozytywny wynik testu. Osoba ta nie miała kontaktu z interesantami, a wąskie grono pracowników (ok. 15 osób), którzy mieli taki kontakt, nie przyszli wczoraj do pracy.

Urząd czeka obecnie na wskazania służb sanitarnych co do podjęcia dalszych kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Jak informuje Gabriela Wiatr, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego WZ, precyzyjna lista osób, które miały bezpośredni i pośredni kontakt z zakażoną, przekazana została sanepidowi, który podejmie decyzję o zastosowaniu kwarantanny bądź nadzoru epidemiologicznego.

Cały budynek, będący siedzibą tzw. wydziałów funduszowych oraz Wydziału Informatyki i Społeczeństwa Informacyjnego, został poddany dezynfekcji. Obecnie do środka niewpuszczane są żadne osoby z zewnątrz.

Od początku obowiązywania obostrzeń, związanych ze stanem zagrożenia epidemiologicznego, Urząd Marszałkowski stosował wszelkie zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa i zalecane przez służby sanitarne. Do końca czerwca urzędnicy pracowali zdalnie, a większość spraw była i nadal jest procedowana przy zachowaniu kontaktów telefonicznych lub mailowych. Przy wejściu do wszystkich siedzib urzędu są dostępne środki dezynfekcyjne, pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice i maseczki, a stanowiska pracy tak przeorganizowane, by zachować bezpieczny dystans.

Osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, sama poddała się testowi po powrocie z urlopu na terenie Polski i zaobserwowaniu niepokojących objawów. Obecnie czuje się dobrze.

(r)

Poprzedni artykułKolejowa drezyna wzbogaci nową siedzibę stargardzkiej „budowlanki”
Następny artykułKoronawirus. Znowu kolejne 2 osoby zakażone w powiecie stargardzkim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj