Budują kanalizację deszczową. Wiadukt na Bogusława IV ma już nie być zalewany

0

Trwają intensywne roboty przy budowie kanalizacji odprowadzającej deszczówkę do Iny. Instalacja będzie przebiegać pod ul. Bogusława IV, terenem Straży Pożarnej i ul. Warszawską do rowu przy torach kolejowych. Inwestycja przede wszystkim ograniczy zalewanie wiaduktu na ul. Bogusława IV, ale też zmniejszy ryzyko lokalnych podtopień.

Cała kanalizacja, która powstaje z rur o średnicy 800 mm, będzie mieć długość ponad 700 m. Położono już prawie połowę rur. Fragment uda się wykonać bezwykopowo, ale w większości wykopy są konieczne.

Teraz prowadzone są prace na ul. Warszawskiej. Na razie w miejscach po robotach położony jest tłuczeń. Po zakończeniu części inwestycji na tej ulicy pojawi się tam nowy asfalt. Podczas prac kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Jeszcze w sierpniu wykonawca przeniesie się na ul. Bogusława IV. W tym miejscu na kilka dni konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego. O utrudnieniach dla kierowców poinformujemy z wyprzedzeniem na www.stargard.pl.

Wartość inwestycji to około 3,5 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało z Unii Europejskiej prawie 800 tys. zł dofinansowania. Budowa kanalizacji nie tylko zapobiegnie zalewaniu wiaduktu na ul. Bogusława IV, ale także – w przyszłości – posłuży do odprowadzania wody z planowanego parkingu przy ul. Barnima.

Planowany termin wykonania inwestycji to styczeń 2021 r. Są jednak szanse, że prace zakończą się wcześniej.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykuł1 sierpnia – godzina „W”. Zatrzymaj się. Oddaj hołd powstańcom  
Następny artykułKoronawirus. Mamy nowy dobowy rekord w Polsce – 657 zakażeń


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj