Koronawirus. Mamy nowy dobowy rekord w Polsce – 657 zakażeń

0

Wczoraj 615, dzisiaj 657 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS- CoV- 2. Tak wysokie statystyki sprawiły, że zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Jak po posiedzeniu RZZK informował rzecznik rządu Piotr Müller, nie podjęto żadnych decyzji w kwestii nowych ograniczeń. Przedyskutowano natomiast ewentualne decyzje w przyszłości, w zakresie regionalnego podejścia do restrykcji, które mogą obowiązywać na terenie kraju. Na przykład, obostrzenia mogłyby obowiązywać w tych powiatach czy gminach, gdzie liczba zakażeń będzie największa. Dotyczyłyby one choćby takiej kwestii, jak zmniejszenie liczby osób przebywających w danych placówkach, na przykład w restauracjach „ale na terenie tych miejsc, w których jest największe zagrożenie”.

Obecnie ograniczenia mogłyby objąć ponad 20 powiatów, spośród około 400 w kraju. Jeśli chodzi o województwa, restrykcje dotyczyłyby głównie 3 regionów.

W czasie posiedzenia RZZK poruszono też sprawę powrotów Polaków z zagranicy. Na razie nie zarekomendowano przywrócenia obowiązkowej kwarantanny na terenie kraju dla tych osób, choć taki wariant jest możliwy.

Rzecznik rządu zwrócił się z apelem o przestrzeganie obostrzeń, szczególnie w sklepach i restauracjach, gdyż ostatnio pojawiło się tam kilka ognisk zakażeń.

oprac. bk – źródło: KPRM

fot. Krystian Maj/KPRM

Poprzedni artykułBudują kanalizację deszczową. Wiadukt na Bogusława IV ma już nie być zalewany
Następny artykułPrzejęcie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj