Powiatowa Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego – wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

0

Wózki, rowery trójkołowe, balkoniki i kule – to wszystko można bezpłatnie wypożyczyć w Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego, która mieści się w pomieszczeniu budynku „A” Szpitala Rehabilitacyjnego przy ul. Staszica 16 w Stargardzie.

To nowość w naszym mieście.

Wypożyczalnia jest wspólnym projektem Powiatu Stargardzkiego i Fundacji Eco Textil ze Skarżyska Kamiennej. Otwarto ją z myślą o osobach, które ze względu na stan zdrowia i niepełnosprawność wymagają korzystania z odpowiedniego sprzętu.

Powiatową Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego otworzyli m.in. starosta stargardzki, wicestarosta, przedstawiciel Fundacji  Eco Textil i dyrektor SPWZOZ.

Część osób, ubiegających się o dofinansowanie kupna tego typu sprzętu, może skorzystać z wypożyczalni do czasu załatwienia wszelkich formalności, związanych z pokryciem kosztów zakupu w ramach refundacji.

Techniczno-organizacyjną obsługą wypożyczalni zajmuje się Biuro Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego. Przyjmuje ono też wnioski o nieodpłatne wypożyczenie potrzebnego sprzętu.

Wniosek można pobrać tu:

/pliki/powiatstargardzki/pliki/WNIOSEK%20O%20NIEODP%C5%81ATNE%20U%C5%BBYCZENIE%20SPRZ%C4%98TU.pdf

Przy składaniu wniosku wymagane jest poświadczenie, z którego wynika potrzeba korzystania ze sprzętu. Może to być na przykład orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie lekarskie. Przyjęto, że balkoniki, kule i wózki można wypożyczyć maksymalnie na trzy miesiące. Rowery trójkołowe udostępniane będą na czas nie dłuższy niż trzy tygodnie. Jest przy tym możliwość przedłużenia tego terminu, jednak pod warunkiem, że nie będzie zgłoszeń od kolejnych osób, chcących wypożyczyć dany sprzęt.

Wszelkich informacji odnośnie oferty i regulaminu wypożyczalni oraz procedury złożenia wniosków można zasięgnąć telefonicznie w Biurze Polityki Społecznej Starostwa, dzwoniąc pod nr.: 91 48 04 919 lub 91 48 04 923, albo bezpośrednio w siedzibie biura przy ul. Skarbowej 1.

Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30- 15.30.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie jej asortyment zostanie poszerzony również o łóżka rehabilitacyjne wraz z materacami przeciwodleżynowymi.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

fot. Dagmara Ładniak/Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułSą dodatkowe pieniądze na pożyczki
Następny artykułOd mostu na Młyńskiej w dół Iny – do oczyszczalni ścieków. Przeciwpowodziowa inwestycja Wód Polskich


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj