Bon turystyczny. Uwaga na oszustów!

0

Polska Organizacja Turystyczna i Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypominają: bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione

Za pomocą bonu turystycznego można płacić za usługi (np. hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski) na rzecz dziecka, któremu przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze. Sprzedawanie bonów jest zatem niezgodne z jego przeznaczeniem. Mimo to w internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon.

Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku.

– Polska Organizacja Turystyczna przestrzega przed takimi aukcjami. Może to być kolejna próba oszustwa na bon turystyczny. Sam 16-znakowy kod, który otrzymamy przy aktywacji, nie wystarczy, aby zrealizować transakcję. Podczas jej potwierdzania trzeba podać czterocyfrowy pin, który zostanie przesłany na numer telefonu podany podczas aktywacji bonu. Przy zakupie takiego bonu nie będziemy mieli też pewności, czy kod nie został już wykorzystany – informuje Karol Jagielski, rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego.

Na stronach internetowych możemy również znaleźć oferty płatnych usług, które dotyczą pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. ZUS prosi, aby z nich nie korzystać. Pomoc przy uruchomieniu konta na PUE, jak i aktywacja bonu, jest bezpłatna. Wszelkie informacje są dostępne m.in. na stronie internetowej i w każdej placówce ZUS. Można także skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem: 22 11 22 111.

ZUS przypomina też, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Trzeba pamiętać, że na PUE mamy dostęp do swoich danych – np. o zwolnieniach lekarskich, pobranych zasiłkach, czy wysokości wynagrodzenia i składek.

(r)

Poprzedni artykułOd mostu na Młyńskiej w dół Iny – do oczyszczalni ścieków. Przeciwpowodziowa inwestycja Wód Polskich
Następny artykułPomóż zdobyć grant dla osób, które potrzebują pomocy w poruszaniu się


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj