Jak dbać o zęby. Recepty na zdrowy i piękny uśmiech

0

Zastanów się: czy lubisz się uśmiechać? Tak, że aż „cała buzia” się śmieje? Szczery śmiech poprawia nastrój i sprawia, że wszyscy są bardziej rozluźnieni. Ale czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek powstrzymywać ten odruch i zakrywać usta w obawie przed tym, że rozmówca… zobaczy Twoje zęby? Aby uniknąć takich sytuacji, warto codziennie dbać o zdrowy uśmiech. Sprawdź, jak to zrobić!

Mówią, że śmiech to zdrowie. I to zdecydowanie prawda! Jednak, aby móc śmiać się bez przeszkód pełną piersią, trzeba mieć zdrowe zęby. Żółty nalot, liczne ubytki w strukturze zęba, nieświeży oddech to najczęstsze przeszkody szczerego i szerokiego uśmiechu. Na szczęście możesz im zapobiec w prosty sposób! Dowiedz się, jak dbać o zęby, żeby były zdrowe i piękne.

Codzienna pielęgnacja jamy ustnej

Najlepszym sposobem dbania o zęby jest profilaktyka, czyli codzienne czyszczenie jamy ustnej. Zęby należy myć minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Duży wpływ na stan uzębienia mają dieta oraz uzależnienia. Alkohol, papierosy, słodycze, mała ilość świeżych warzyw i owoców zdecydowanie nie pomagają w utrzymaniu zdrowych zębów.

Oprócz tego warto zmienić także codzienne nawyki w zakresie pielęgnacji jamy ustnej. Jak podpowiada dentysta z kliniki Stomatologia Zwycięzców w Stargardzie: Prawidłowe dbanie o zęby opiera się na 3 zasadach. Pierwsza to 2-minutowe szczotkowanie zębów. Druga – dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną, a trzecia – intensywne płukanie jamy ustnej odpowiednim preparatem. Na stan uzębienia mają wpływ technika mycia zębów, a także rodzaj szczoteczki, pasty i płynu do płukania. Warto wybierać produkty dedykowane do swojego typu zębów, np. dla wrażliwych dziąseł dobre będą szczoteczki z miękkim włosiem i pasty dedykowane do ich pielęgnacji. 

Kiedy do dentysty?

Wizyty u dentysty to także element dbania o zdrowe uzębienie. Dlaczego? Regularna ocena stanu jamy ustnej pozwala na zapobieganie powstawaniu poważnych zmian i uszkodzeń struktury zębów. Wczesna interwencja nie tylko usuwa nowe ogniska chorobowe, ale także pozwala uniknąć bólu i innych dolegliwości ze strony uzębienia.

Jednak może zdarzyć się sytuacja, w której ból pojawi się niespodziewanie, zwłaszcza jeśli masz wrażliwe dziąsła i delikatne zęby. Nagła dolegliwość może mieć wiele przyczyn, dlatego w takiej sytuacji koniecznie skontaktuj się z lekarzem i umów się na wizytę.

W najlepszych placówkach stomatologicznych pacjenci z ostrym i mocnym bólem zębów przyjmowani są od razu – wystarczy tylko wcześniej zadzwonić. Jeśli wizyta nie jest możliwa ze względu na np. późną porę, pacjent zostaje poinformowany o sposobach radzenia sobie z bólem – zarówno naturalnych, jak i farmakologicznych.

Jak znaleźć dobrego dentystę? 

Dobry dentysta to przyjaciel każdego pięknego uśmiechu. Podczas wyboru specjalisty warto zwrócić uwagę na:

– wykształcenie lekarza,

– standardy placówki,

– internetowe opinie.

Obecnie bardzo dużo o jakości świadczonych usług można dowiedzieć się dzięki opiniom umieszczonym na forach internetowych, stronach www lub portalach i grupach społecznościowych. Klienci placówek chętnie wymieniają się informacjami na temat przebiegu i skuteczności leczenia, a także charakteru personelu i jego stosunku do pacjenta.

Warto jednak mieć na uwadze, że w profesjonalnych klinikach dentystycznych każda osoba jest traktowana indywidualnie, przez co leczenie może przebiegać inaczej w zależności od danego pacjenta i jego problemu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania danej placówki, zadzwoń lub odwiedź ją osobiście. Rejestratorki medyczne z chęcią odpowiedzą na każde Twoje pytanie i udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji.

(artykuł reklamowy) 

Poprzedni artykułMuzyka zza krat
Następny artykułStrażnicy miejscy usuwają wraki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj