Wakacyjne remonty i inwestycje w szkołach za 930 tys. zł

0

Jak co roku podczas wakacji dużo dzieje się miejskich placówkach. W całym Stargardzie trwają prace w szkołach podstawowych i przedszkolach. Młodzi mieszkańcy naszego miasta wrócą po wakacjach do ładniejszych sal. Przerwy spędzą na odnowionych korytarzach lub doposażonych placach zabaw i siłowniach.

Łączna wartość robót to ponad 930 tys. zł.

W SP nr 1 wyremontowana zostanie stołówka. Nowy wygląd zyskają też trzy sale lekcyjne. Z kolei w SP nr 2 odnowione będzie pomieszczenie sanitarne, a w SP nr 3 – kilka sal.

W SP nr 4 wyremontowane zostaną korytarz, świetlica i gabinet pedagoga. W SP nr 5 pojawią się nowe wykładziny na podłogach. Zaplanowano również remont korytarza i instalacji grzewczej. Uczniowie SP nr 7 będą mogli skorzystać z odnowionego placu zabaw i schodów. Również wymieniona tam będzie część dachu.

W SP nr 8 wyremontowany zostanie jeden ze szkolnych korytarzy. Kompleksowa siłownia plenerowa powstanie z kolei przy SP nr 10. W SP nr 11 odnowione będą korytarze, sale lekcyjne i świetlica. Pojawi się również nowe wyposażenie. W tej placówce także prowadzone są prace przy wymianie części pokrycia dachu.

Również w Przedszkolu Miejskim nr 3 wyremontowany zostanie dach. Z kolei maluchy z PM nr 4 już niedługo pobawią się na placu zabaw z odnowioną nawierzchnią – podobnie jak przedszkolaki z PM nr 5. Dodatkowo w tej placówce wymieniona będzie rozdzielnia elektryczna. Pojawią się też nowe okna.

W Stargardzie działa 7 publicznych przedszkoli – w tym dwa z oddziałami integracyjnymi, oraz 11 podstawówek – w tym jedna z oddziałami integracyjnymi, jedna z oddziałami mistrzostwa sportowego i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Szkoła Podstawowa nr 1

Poprzedni artykułKoronawirus. 62. zakażona osoba w powiecie stargardzkim
Następny artykułWyniki matur 2020 w powiecie – lepsze niż średnie wojewódzka i krajowa. Liderem – I LO


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj