Drewniana wieża widokowa w Nadleśnictwie Dębno

0

Wieża o wysokości 15,5 m wzbogaciła bazę rekreacyjno-wypoczynkową Nadleśnictwa Dębno (RDLP Szczecin). Ma dwa tarasy widokowe – pierwszy usytuowany jest  na wysokości 7,60 m, w środkowej części wieży; drugi taras jest na wysokości 11,10 m. Cała konstrukcja wykonana została z drewna oraz zadaszona.

– Do wieży wytyczono podejście – ogrodzoną i utwardzoną kruszywem ścieżkę. Obok podejścia do wieży znajduje się miejsce postoju pojazdów, wyposażone w infrastrukturę turystyczną – m.in. drewnianą wiatę i ławki, na których turyści mogą odpocząć. Wieża jest ogólnie dostępna zarówno dla turystów indywidualnych, jak też wycieczek – mówi Marlena Kowańdy-Cholewińska z Nadleśnictwo Dębno.

Obiekt został posadowiony na terenie Zespołu Przyrodniczo–Krajobrazowego „Porzecze”, przy drodze wojewódzkiej nr 127. Z wieży można podziwiać rozległą panoramę doliny Odry z łąkami i pastwiskami, a także wiosenne i jesienne wędrówki ptaków.

Drewniana wieża widokowa powstałą w ramach projektu „Zrównoważona turystyka na obszarach Natura 2000 w nadleśnictwach: Dębno, Międzyzdroje, Myślibórz, Ośno Lubuskie i  Trzebież” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

(r) – źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

fot. Piotr Cholewiński (Nadleśnictwo Dębno)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Grad bramek, rzuty karne i przegrana
Następny artykułKoronawirus. 63. zakażona osoba w powiecie stargardzkim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj