180 tys. zł na ochronę dzieci i młodzieży przed koronawirusem

0

Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych, które pozyskał Stargard, do tutejszych szkół podstawowych, przedszkoli miejskich oraz żłobka trafi kolejny sprzęt i środki ochrony przed koronawirusem. Wszystko w ramach projektu prowadzonego ze Stowarzyszeniem Edukacji Zawodowej z Eberswalde.

Od początku epidemii z budżetu miasta na walkę z COVID-19 Stargard wydał ok. 250 tys. zł. Teraz za sprawą zdobytego dofinansowania w planach jest zakup m.in. parownic, ozonatorów, zmywarek z funkcją wyparzania, a także płynów do dezynfekcji, maseczek i jednorazowych rękawiczek. Sprzęt i środki ochrony za ponad 180 tys. zł trafią do wszystkich stargardzkich szkół podstawowych, przedszkoli miejskich i żłobka.

Współpraca z niemieckim partnerem to również wideokonferencje. Podczas takich spotkań obie strony wymienią doświadczenia i aktualne informacje dotyczące pandemii koronawirusa w regionie. Ważnym tematem będą wymagania sanitarne w polskich i niemieckich szkołach, a także wspólne wypracowanie skutecznych rozwiązań, które maksymalnie zwiększą bezpieczeństwo uczniów w zbliżającym się roku szkolnym.

To kolejny przykład dobrej polsko-niemieckiej współpracy Stargardu i Eberswalde. W 2019 r., w ramach projektu Transgraniczny Most Przyszłości, w Szkole Podstawowej nr 2 powstało kompleksowo wyposażone Centrum Orientacji Zawodowej i Zarządzania Zdrowiem. Dzięki temu polscy uczniowie korzystają z wyremontowanych sal i pracowni, a także mają szansę na poznanie swoich rówieśników zza zachodniej granicy.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułAutobusy MPK ominą Barnima
Następny artykułIle, komu z Funduszu Inwestycji Lokalnych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj