Są wstępne wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych w Stargardzie

0

Dyrektorzy sześciu szkół ponadpodstawowych i zespołów szkół prowadzonych przez Powiat Stargardzki wiedzą już, w przybliżeniu, ilu nowo przyjętych uczniów rozpocznie naukę w wybranej przez siebie szkole.

Zestawienie otwiera I Liceum Ogólnokształcące. Nowy rok szkolny 2020/21 w sześciu oddziałach klas pierwszych rozpocznie ogółem 180 uczniów. W „starym ogólniaku” absolwenci podstawówek wybierali kierunki: matematyczno-fizyczny i geograficzny, społeczno-prawny, medyczny oraz psychologiczno-pedagogiczny, przy czym największą popularnością cieszył się kierunek medyczny, wybrany przez 60 osób.

W II Liceum Ogólnokształcącym do sześciu oddziałów przyjęto w sumie 196 uczniów klas pierwszych. Mogli oni wybierać spośród kierunków: biologiczno-chemiczno-matematycznego, lingwistyczno-prawnego, a także wprowadzenia do psychologii, turystyczno-językowego i przygotowania wojskowego o profilu bezpieczeństwo publiczne. Najczęściej wybierano profil lingwistyczno-prawny, gdzie przyjęto 64 osoby.

Nowy rok nauki w Zespole Szkół nr 1 (fot.) rozpocznie ogółem 258 uczniów klas pierwszych – łącznie w dziesięciu planowanych oddziałach. Wybierano tu różne profile kształcenia w ramach Technikum Zawodowego nr 1 oraz Branżowej Szkoły I i II stopnia. W ZS nr 1 jest jeszcze 48 wolnych miejsc dla absolwentów – szczególnie w profilowanym technikum i szkołach branżowych.

Z kolei w Zespole Szkół nr 2 naukę rozpocznie 212 uczniów klas pierwszych w siedmiu oddziałach. Nowo przyjęci mogli wybierać profile kształcenia, oferowane przez Technikum Zawodowe nr 2 i Branżową Szkołę I stopnia. Naukę rozpoczną tam uczniowie kierunków: informatycznych, spedycji i logistyki, ekonomicznych, a także hotelarskich. Po zakończonym naborze ZS nr 2 dysponuje jeszcze 16 wolnymi miejscami dla zainteresowanych.

Listę uczniów klas pierwszych wstępnie skompletował też Zespół Szkół Budowlano- Technicznych, gdzie przyjęto ogółem 145 osób w sześciu  oddziałach. Dla ubiegających się o przyjęcie przygotowano miejsca w Technikum Zawodowym nr 3 oraz Branżowych Szkołach I i II stopnia. Największym wzięciem w „budowlance” cieszył się wielozawodowy profil w ramach Branżowej Szkoły I stopnia, który wybrało 59 osób oraz kierunek – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Zainteresowani przyjęciem mogą jeszcze aplikować do ZSBT, gdzie czeka 37 wolnych miejsc.

Nowy rok nauki w Zespole Szkół nr 5 rozpocznie 135 uczniów klas pierwszych w siedmiu oddziałach. „Piątka” wprowadza też nowy kierunek: technik programista, obok istniejącego już profilu technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Naukę w ZS nr 5 uczniowie rozpoczną w ramach: Technikum Zawodowego nr 5, Branżowej Szkoły I stopnia oraz Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Po zakończonym naborze „piątka” oferuje zainteresowanym ogółem 40 wolnych miejsc.

Ostateczne wyniki naboru będą znane tuż przed pierwszym dzwonkiem w tym wyjątkowym roku szkolnym, który rozpocznie się w warunkach pandemii.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułTrwa remont skateparku. Ma być gotowy we wrześniu
Następny artykułZachodniopomorskie. Trzy szlaki rowerowe na koniec lata


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj