STBS. Zweryfikują wnioski osób, które starają się o mieszkanie komunalne

0

1 września (wtorek) rozpocznie się coroczna weryfikacja wniosków złożonych przez osoby czekające na mieszkanie komunalne. Wszyscy, którzy ubiegają się o lokal z zasobów Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, muszą zgłosić się do Biura Przydziału i Zamiany Mieszkań przy al. Żołnierza 11a.

W związku z pandemią koronawirusa trzeba pamiętać o zachowaniu kilku zasad bezpieczeństwa.

Jak informuje STBS, w budynku (holu) może znajdować się tylko jedna osoba. Jeżeli będzie kolejka oczekujących, należy zachować odstępy – przynajmniej 1,5 m. Przed wejściem trzeba zdezynfekować dłonie, a także zasłonić usta i nos. Jeśli mieszkańcy nie dostosują się do tych zasad, pracownicy STBS mogą odmówić obsługi.

Weryfikacja wniosków odbywa się co roku we wrześniu. W 2019 r. zmieniły się przepisy, które obowiązują także w 2020 r. Przystępując do weryfikacji, należy przedłożyć:

 1. Deklarację o wysokości dochodów wszystkich członków gospodarstwa domowego, ujętych we wniosku w okresie 3 miesięcy poprzedzających złożenie deklaracji (tj. za maj, czerwiec i lipiec 2020 r.) wraz z zaświadczeniami o osiąganych dochodach, a w przypadku osób niepracujących wraz z zaświadczeniem z Powiatowego Urzędu Pracy o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej lub z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu z pomocy społecznej. Zaświadczenia powinny obejmować dochody brutto pomniejszone o koszty uzyskania przychodu i składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe.
 2. Oświadczenie o stanie majątkowym członków gospodarstwa domowego.
 3. Oświadczenie o nieposiadaniu tytułu prawnego do innego lokalu położonego w Stargardzie lub miejscowości pobliskiej lub zamieszkiwaniu w tzw. sublokatorce. W przypadku zamieszkiwania w charakterze sublokatora fakt ten musi być potwierdzony przede wszystkim dokumentami w postaci umowy najmu lub podnajmu lokalu lub jego części.
 4. Zaświadczenia lekarskie o chorobach, jeżeli występują w rodzinie, w tym orzeczenia o niepełnosprawności osób ujętych we wniosku.
 5. Prawomocne wyroki sądowe orzekające o rozwodzie lub wysokości alimentów (jeżeli dotyczy).
 6. Dowody osobiste (do wglądu) wszystkich osób pełnoletnich ujętych we wniosku.
 7. Zaświadczenia potwierdzające zamieszkiwanie z byłym małżonkiem, tj. potwierdzenie zamieszkiwania i wyrok sądowy (jeżeli dotyczy).
 8. Akty urodzenia dzieci (jeśli wcześniej nie zostały złożone).
 9. Dokumenty  potwierdzające fakt oraz okres zamieszkiwania w Stargardzie, tj. dowód zameldowania lub inny dokument potwierdzający.
 10. Potwierdzone dokumenty o zamieszkiwaniu w warunkach uciążliwych ze względu na zakłócanie porządku domowego (potwierdzone wyrokiem sądowym, obdukcją, informacją z policji, wywiadem środowiskowym) lub w lokalu nienadającym się do zamieszkania potwierdzonym informacją zarządcy lub właściciela budynku, nadzoru budowlanego (jeżeli dotyczy).
 11. Informację o opuszczeniu placówki opiekuńczo-wychowawczej, rodzinnego domu dziecka, rodziny zastępczej – potwierdzoną przez tę placówkę  lub Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (jeżeli dotyczy).
 12. Inne dokumenty mogące mieć wpływ na kolejność umieszczenia na liście osób oczekujących (np. zaświadczenia o bezdomności, zamieszkiwania w pomieszczeniach nieprzystosowanych do stałego pobytu ludzi itp.).

Oświadczenia złożone bez wymaganych dokumentów lub niewłaściwie wypełnione – nie będą uwzględniane.

Wszystkie dokumenty trzeba złożyć do 30.09. (środa) w Biurze Przydziału i Zamiany Mieszkań Stargardzkiego TBS Sp. z o. o., al. Żołnierza 11a.

Jeżeli wymagane dokumenty nie zostaną zweryfikowane we wrześniu tego roku, wnioskodawca nie zostanie umieszczony na liście osób uprawnionych do przydziału mieszkań komunalnych w 2021 r.

Druki deklaracji o wysokości dochodów wszystkich członków gospodarstwa domowego, oświadczenia o stanie majątkowym członków gospodarstwa domowego oraz oświadczenia o nieposiadaniu tytułu prawnego do innego lokalu położonego w Stargardzie lub miejscowości pobliskiej – będą dostępne w siedzibie Spółki przy ul. Struga 29, w Biurze Przydziału i Zamiany Mieszkań przy al. Żołnierza 11a oraz na stronie internetowej STBS. Więcej informacji pod nr. tel. 91 819 22 92.

Zatwierdzone listy wnioskodawców pojawią się na tablicach ogłoszeń w siedzibie STBS przy ul. Struga 29, w Biurze Przydziału i Zamiany Mieszkań przy al. Żołnierza 11a oraz na stronie internetowej STBS.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. STBS

Poprzedni artykułKoronawirus. 64. zakażona osoba w powiecie stargardzkim
Następny artykułNa A6 przy granicy państwa powstanie nowy wiadukt wraz z drogami i placami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj