W Stargardzie będzie ulica Niemena

2

Znakomity wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów piosenek – Czesław Niemen będzie miał w naszym mieście ulicę swojego imienia. Tak zdecydowali stargardzcy radni.

Jego droga znajdzie się pomiędzy ul. Podleśną a ul. E. Orzeszkowej.

Z wnioskiem o nadanie nazwy Czesława Niemena ulicy stanowiącej wewnętrzną drogę prywatną wystąpił właściciel działki, na której ulica ta jest zlokalizowana. Wniosek uzasadniono potrzebą nadania numeracji porządkowej budynkom będącym w trakcie budowy na działkach przyległych do tej ulicy.

Proponowana nazwa pozwoli upamiętnić osobę Czesława Niemena, który był jedną z największych indywidualności polskiej sceny pop-rockowej, a jego twórczość stanowi kanon polskiej piosenki i inspirację dla młodych wykonawców.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze że podjęto taką decyzję.Czesław Niemen zasłużył swoimi kompozycjami i wykonawstwem aby pamiętać że był wybitnym Polskim artystą.

  2. Wspaniała decyzja!!! Wielokrotnie występował w Stargardzie i trzeba było mieć szczęście by dostać bilet na Jego koncerty. Pamiętam jak w 1968 lub 1969r gdy wstępował w ówczesnym kinie “Panorama” obsługa kina otworzyła okna korytarza od str.ul. Grunwaldzkiej by ci którzy nie “załapali” się na bilet mogli posłuchać koncertu, a było sporo ludu.
    PS. Myślę że Nasi radni mogliby pójść dalej i stworzyć osiedle z nazwami ulic zasłużonymi artystami sceny Polskiej, takimi jak Ewa Demarczyk, Przemysław Gintrowski( stargardzianin),Anna German, Krzysztof Penderecki, Jonasz Koffta, Andrzej Kaczmarski i inni.
    Mają “swoje osiedle” poeci i pisarze dlaczego nie mają mieć piosenkarze i kompozytorzy?

SKOMENTUJ TEKST

Wprowadź swój komentarz!
Wpisz imię