Na jubileusz SSW Collegium Balticum – bieg dla Julki ze Stargardu

0

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Ten wyjątkowy czas pragnie uczcić … biegając! Bieg „Lecę na 20- lecie!” też będzie wyjątkowy, bo charytatywny. Odbędzie się 5 września br. o godz. 14:00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

Organizator – SSW CB gorąco zaprasza miłośników aktywności fizycznych: biegania, nordic walking i nie tylko – do aktywnego udziału w biegu 20-lecia na 2,5 km lub 5 km. Udział w biegu może wziąć każdy.

Start i meta usytuowane przy Pomniku Trzech Orłów. Biegi oraz nordic walking odbywać się będą ścieżkami spacerowymi Parku Kasprowicza.

Zapisy na https://www.protiming24.pl/startmeta/20SSWCB/.

Będzie też impreza towarzysząca: strefa dla dzieci oraz bieg dla najmłodszych wokół Pomnika Trzech Orłów. SSW CB zaprasza najmłodszych z rodzicami do wspólnego udziału.

„Wszystkim naszym działaniom przyświeca otwartość na świat i uważność drugiego Człowieka i jego potrzeby. Tym razem też tak będzie! Część kwoty z opłat startowych przeznaczymy na cel charytatywny: wesprzemy 7-letnią Julkę, podopieczną Rotary Club w Stargardzie” informuje organizator.

O Julce

Collegium Balticum & Rotary Club Stargard & Rotary Club Szczecin – kooperacja dla dobra Julki.

Cel, który motywuje nas do pracy, to chęć niesienia pomocy lokalnej społeczności w wielu wymiarach. Naszym bieżącym projektem jest wspólna organizacja jubileuszowego biegu charytatywnego, który pozwoli uczcić 20-lecie istnienia Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum. Zebrane fundusze podczas biegu zostaną przekazane na rzecz siedmioletniej Julii ze Stargardu.

Dziewczynka urodziła się jako wcześniak z mózgowym porażeniem dziecięcym z niedowładem spastycznym, podwiniętymi stawami biodrowymi i końskim ustawieniem stóp. Nasza mała wojowniczka przeszła już dwie operacje – obu stawów biodrowych, a na przełomie lutego/marca – operacyjną korektę ustawienia stóp.

Pomoc w rehabilitacji ruchowej po przebytych zabiegach operacyjnych staje się jedyną szansą na efektywne usprawnienie dziewczynki. Dlatego już dziś zwracamy się do Was z zaproszeniem do udziału w biegu „Lecę na 20-lecie”, bo każda złotówka jest ważna. Wierzymy, że dobro powraca! Bądźcie z nami!

Więcej o biegu „Lecę na 20-lecie”

Harmonogram:

sobota, 5 września 2020

– 14:00 – 14:30

uroczyste otwarcie imprezy oraz wspólna rozgrzewka,

– 14:30

start 2,5 km K i M oraz 5 km nordic walking K i M,

– 15:00

start 5km K i M.

Opłata startowa: 35 złotych (min. 5 złotych z opłaty startowej organizator przekaże na cel charytatywny).

Klasyfikacja i nagrody: medal upamiętniający 20-lecie dla wszystkich zgłoszonych uczestników, którzy ukończą bieg. Puchar dla zwycięzcy, odpowiednio w kategorii kobiet i mężczyzn, na wszystkich dystansach: 2,5 km, 5 km i NW

Regulamin biegu: https://tiny.pl/79pk7.

Organizator wydarzenia: Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

Współorganizatorzy: RAZ Event, Ruchowa Akademia Zdrowia, Rotary Club Stargard

Sponsor wydarzenia: C. Hartwig Szczecin

Kontakt do organizatorów:

Dominika Macedońska, e-mail: [email protected], tel.  663 737 412
Monika Tondrik, e-mail: [email protected], tel. 607 250 075
Robert Szych, e-mail: [email protected]

Więcej informacji na https://www.facebook.com/events/654489342046140/.

Stargardzka.pl wspiera to wydarzenie.

oprac. bk

Poprzedni artykułKoronawirus. 66. zakażona osoba w powiecie stargardzkim
Następny artykułMuzyka stargardzianina w grze Iron Harvest


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj