40. rocznica podpisania w Szczecinie Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”

0

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego zaprasza w niedzielę 30 sierpnia na obchody 40. rocznicy podpisania w Szczecinie Porozumień Sierpniowych oraz powstania NSZZ „Solidarność”.

O godz. 9.30 w kościele pw. Stanisława Kostki (pl. Matki Teresy z Kalkuty) rozpocznie się msza święta. Przed nią odczytane zostaną listy od prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

Na godz. 12 zaplanowana jest uroczystość pod bramą Stoczni Szczecińskiej, gdzie m.in. przemówienie wygłosi Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”, a delegacje złożą kwiaty. Ze względu na stan pandemii, uroczystość będzie odbywać się w warunkach rygoru sanitarnego. Wszyscy obecni zobowiązani będą do trzymania dystansu społecznego oraz założenia maseczki, zakrywającej nos i usta.

O godz. 18 odsłonięty zostanie okolicznościowy mural (al. Powstańców Wlkp. 22). Autorką projektu jest Sabina Twardowska, malarka i ilustratorka, wykonanie zaś wzięła na siebie agencja Red Sheels.

O godz. 21 Zarząd Regionu, IPN i Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza zapraszają na specjalny, okolicznościowy pokaz iluminacji na budynku filharmonii. Rocznicowa iluminacja zaplanowana jest na dwa dni: 30 i 31 sierpnia. Pod tym linkiem, znajdą Państwo zapowiedź wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=htzt3E3fRdk&feature=youtu.be

Zarząd Regionu przypomina, że tegoroczne, jubileuszowe obchody mają charakter skromniejszy niż pierwotnie planowano. Wszystkie pieniądze zebrane na organizację wydarzeń towarzyszących 40-leciu „Solidarności” (koncerty, pikniki, wystawy, turnieje sportowe, konferencje), zostały przekazane Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie na potrzeby walki z pandemią.

(r)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Zwycięska inauguracja
Następny artykułKoronawirus. 67. zakażona osoba w powiecie stargardzkim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj