PGE Spójnia Stargard. Zwycięska inauguracja

0

W rozpoczynającym nowy sezon meczu PGE Spójnia Stargard pokonała u siebie MKS Start Lublin.

PGE Spójnia Stargard – MKS Start Lubin 70:65 (21:18, 21:14, 13:17, 15:16)mali

PGE: Tarrant 19, Młynarski 14, Śnieg 13, Blashear 10, Matczak 8, Steele 6, Walczak 0

MKS: Moore 19, Borowski 14, Dorsey-Walker 12, Laksa 7, Pelczar 3, Medford Jr 2, Jeszke 2, Dziemba 2, Szymański 2, Kemp 2

Choć to Start lepiej rozpoczął spotkanie, głównie za sprawą Kacpra Borowskiego, Spójnia szybko odrobiła straty i zaczęła wychodzić na prowadzenie. Już po niespełna 3 minutach, kiedy za ”3” trafił Wayne Blaskshear, gospodarze prowadzili 7:5, a po kolejnych punktach, które zdobyli Wayne Blaskshear, Ricky Tarrant i Kacper Młynarski, Spójnia odskoczyła na 12 oczek. Jeszcze w pierwszej kwarcie Start zdołał jednak odrobić straty i zbliżyć się na 3 punkty.

Z początkiem drugiej odsłony gospodarze ponownie zdobyli zaliczkę i – mimo ambitnej gonitwy przyjezdnych – przetrwali, po czym powiększyli dystans do 9 oczek.

Po zmianie stron Start nadal gonił wynik i po blisko połowie trzeciej kwarty doprowadził do wyrównania, po 47. Spójnia przejęła jednak inicjatywę i jeszcze w trzeciej kwarcie uzyskała 6-punktowe prowadzenie.

Ostatnia odsłona stanowiła wzajemną wymianę ciosów. Spójnia co prawda prowadziła, ale tylko zaledwie 2 oczkami. W połowie czwartej kwarty Start doprowadził nawet do stanu 61:61, ale później gospodarze odskoczyli i utrzymali przewagę, która zagwarantowała im zwycięstwo na inaugurację.

5 września (sobota) PGE Spójnia Stargard zagra na wyjeździe z Treflem Sopot.