Stworzyła uczniom szansę rozwoju i godnego życia. Po niemal 40 latach pracy odeszła na emeryturę

0

Wanda Nowicka – dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej w Stargardzie (wcześniej Zespołu Szkół Specjalnych) wraz ze swoją kadrą zaangażowała się w żmudny i wymagający proces wychowania podopiecznych, dotkniętych w różnym stopniu niepełnosprawnością  intelektualną. Wszystko po to, by stworzyć uczniom szansę rozwoju i godnego życia – mimo chorób i cierpień, z jakimi borykają się na co dzień.

27 lutego, w związku z przejściem na emeryturę, przestała pełnić funkcję dyrektora SPS. Za czas pracy zawodowej w szkole przy ul. Wita Stwosza i jej efekty doczekała się wielu podziękowań.  także od starosty stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej.

Uroczyste pożegnanie Wandy Nowickiej odbyło się w siedzibie starostwa z udziałem członków zarządu powiatu, dyrektorów szkół ponadpodstawowych i przyjaciół.

Starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, zarówno podczas oficjalnego pożegnania, jak i w liście gratulacyjnym podkreśliła, że Wanda Nowicka przez 14 lat na stanowisku dyrektora łączyła wrażliwość, zaangażowanie i empatię wobec swoich podopiecznych, ze zdolnością zarządzania powierzoną sobie placówką. Podsumowując blisko 40-letnią karierę zawodową dotychczasowej dyrektor SPS, Iwona Wiśniewska przypomniała, że przed laty Wanda Nowicka mogła swobodnie kontynuować pracę naukową w zaciszu laboratoriów ówczesnej Pomorskiej Akademii Medycznej, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

Pracę naukową zamieniła jednak na wyzwanie, jakim była codzienna opieka, edukacja i wychowanie najmłodszych, najbardziej doświadczonych przez los. Podejmując obowiązki w szkole przy Wita Stwosza, a wcześniej w „dziewiątce”, kultywowała najlepsze tradycje placówki, jako miejsca  pierwszych, nowatorskich wtedy, programów wsparcia adresowanych do osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Starosta w szczególny sposób dziękowała również odchodzącej dyrektor za umiejętne i spokojne przeprowadzenie uczniów oraz ich rodziny przez niezwykle trudne tygodnie stanu epidemii. W tym czasie, dużym wysiłkiem swoim oraz kadry, zapewniła profesjonalny system zdalnej edukacji, dopasowanej do potrzeb swoich podopiecznych.

Odchodząc, Wanda Nowicka przekazała swoje obowiązki w dobre ręce następczyni – Ewy Ściesińskiej, byłej wicedyrektor, która od 1 września będzie dyrektorem Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima w Stargardzie.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułDo urzędu tylko w masce, przyłbicy lub chuście
Następny artykułNarodowe Czytanie „Balladyny” – w plenerze


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj