Nowy rok szkolny z reżimem sanitarnym – w żłobku, przedszkolach i szkołach podstawowych

0

1 września zainaugurowany został rok szkolny 2020/2021 – tym razem bez zwyczajowych uroczystości. 2 września zacznie się nauka – do szkół podstawowych w Stargardzie pójdzie prawie 5500 uczniów, 640 z nich po raz pierwszy. W przedszkolach i ich oddziałach będzie ponad 1700 dzieci. Obiekty przygotowano dla nich zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, dotyczącymi pandemii koronawirusa.

W wakacje we wszystkich miejskich placówkach przeprowadzono różne inwestycje. Podniesienie ich standardu pochłonęło 720 tys. zł.

– Wszystkim uczniom życzę, żeby pomimo reżimu sanitarnego ten powrót do szkoły był czasem radości. Słyszałem, jak wielu z Was stęskniło się już za nauką w tradycyjnym wydaniu. Rozwijajcie swoje pasje oraz zainteresowania i budujcie dobre relacje z rówieśnikami – mówi prezydent Rafał Zając.

Przez kilka ostatnich miesięcy osoby związane z oświatą i wychowaniem w naszym mieście intensywnie pracowały, żeby odpowiednio przygotować wszystkie placówki.

Od 2 września z dziećmi i młodzieżą ma pracować 780 nauczycieli oraz 278 osób zatrudnionych w administracji i obsłudze.

– Rodzicom chcę powiedzieć, że oddajecie Państwo dzieci w bardzo dobre ręce. Kadra zarządzająca naszymi placówkami oświatowymi starała się jak najlepiej przygotować do tego nowego roku szkolnego. Dyrektorzy ze swoimi pracownikami poświęcili bardzo dużo czasu na to, żebyście również Wy czuli się bezpieczni, oddając swoje dzieci do żłobka, przedszkoli i szkół – mówi prezydent Rafał Zając.

Uczniowie będą uczęszczać do 11 szkół podstawowych. Także do – działającej trzeci rok z rzędu – Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. Młodsi stargardzianie pójdą do 7 przedszkoli miejskich. Miasto dofinansuje też ok. 850 miejsc w przedszkolach niepublicznych oraz prawie 100 miejsc w szkołach niepublicznych.

W rozpoczynającym się roku szkolnym wydatki Stargardu na oświatę i wychowanie wyniosą ponad 94 mln zł.

Następne wakacje mają się zacząć 25 czerwca 2021 r.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułPrezydent Stargardu: Historia musi być nauczycielką życia
Następny artykułZarząd Województwa Zachodniopomorskiego wstrzymuje pomoc finansową dla Portu Lotniczego Szczecin–Goleniów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj