MPK po testach busa na prąd

0

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji testowało kolejny pojazd. Tym razem po ulicach Stargardu jeździł elektryczny bus marki MAN. Kierowcy sprawdzali najnowszy prototyp pojazdu. W przyszłości taki ekologiczny bus zasili flotę MPK.

W lutym pasażerowie mogli przetestować komfortowego Mercusa TGE City, który ma 17 miejsc siedzących. Teraz na stargardzkich ulicach sprawdziła się mniejsza, 9-osobowa wersja z napędem elektrycznym. Oba pojazdy są dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Bus na prąd to prototyp – trafił do naszego miasta na kolejne testy przed pierwszym przewozem pasażerów. Kierowcy MPK przekazali producentowi wskazówki, dzięki którym jazda może być jeszcze bardziej komfortowa i bezpieczna.

Koszt takiego elektrycznego pojazdu to około 220 tys. zł. Jednorazowe ładowanie pozwala pokonać nawet do 140 km.

Bus z napędem elektrycznym jest ekologiczny – podczas jazdy nie emituje zanieczyszczeń do środowiska. Taki pojazd ma już u siebie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Służy w codziennej pracy MPGK, a dzięki charakterystycznej grafice można go łatwo rozpoznać na ulicach miasta. Elektryczny samochód posiada także Straż Miejska w Stargardzie.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMOPS. Dyrektor Małgorzata Olejnik już rozpoczęła pracę  
Następny artykułEuropejskie Dni Dziedzictwa 2020. Na szlaku wielowyznaniowego Stargardu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj