Dołącz do żołnierzy i oddaj krew razem z nimi

0

2. Stargardzki Batalion Saperów i Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Saper” Stargard organizują akcję krwiodawstwa. Wezmą w niej udział żołnierze i inne chętne osoby. Tym bezcennym lekiem będzie można podzielić się we wtorek 8 września od 9:00 do 13:00 w Klubie Żołnierskim w „czerwonych koszarach” (ul. Zwycięzców 1).

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zmniejszyła się liczba krwiodawców w całej Polsce. Dlatego służby medyczne apelują o oddawanie krwi – zapasy tego bezcennego płynu szybko się kończą, a muszą być uzupełniane na bieżąco. To jeden z najważniejszych leków wykorzystywanych w medycynie. Warto wiedzieć, że – przy zachowaniu kilku prostych zasad – krwiodawstwo nadal jest bezpieczne, tak jak przed pandemią.

Krew może oddać zdrowa, pełnoletnia osoba. Jednorazowo od dawcy pobiera się około 450 ml płynu. Kobiety mogą brać udział w takich akcjach minimum co 3 miesiące, a mężczyźni co 2 miesiące. Krwiodawstwo nie musi być jednak regularne. Krwią można podzielić się jednorazowo, kilkukrotnie z większymi przerwami albo systematycznie.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKoronawirus w Zachodniopomorskiem. Zmarła kolejna osoba
Następny artykułZakazane książki w parku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj