MPK. Tym razem przetestują hybrydę

0

W czwartek i piątek (10-11.09.) po ulicach Stargardu będzie jeździł nowoczesny autobus MAN Lion’s City. Hybrydowy pojazd przetestują pasażerowie linii nr 5 i 15 (czwartek) oraz linii nr 9 (piątek). Warto sprawdzić, jak tego typu autobus poradzi sobie w naszym mieście.

To kolejny test przeprowadzany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Kierowcy sprawdzali już mniejsze elektryczne busy, które w przyszłości zasilą tabor MPK. Teraz w Stargardzie pojawi się coś zupełnie nowego – duży autobus miejski z silnikiem elektrycznym. W MAN Lion’s City zastosowano tzw. inteligentne zarządzanie energią. Dzięki temu pojazd oszczędza paliwo, jednocześnie redukując emisję szkodliwych substancji do atmosfery i zmniejszając hałas.

Silnik autobusu MAN Lion’s City jest wyposażony w funkcję stop-start – wyłącza się na przystankach i czerwonym świetle. Takie rozwiązanie zwiększa komfort pasażerów i wpływa na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Najnowszy pojazd był projektowany przez 7 lat. W tym czasie powstało kilkanaście prototypów. Wszystko po to, by osiągnąć jak najlepsze efekty – zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Teraz hybrydowego MANa przetestują stargardzianie.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. broszura MAN Lion’s City

Poprzedni artykułNowy sprzęt do nauki dla szkół
Następny artykułSTBS buduje mieszkania przy Kościuszki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj