Złoty Gryf Zachodniopomorski dla Adama Bodnara

0

Z wnioskiem o przyznanie tej honorowej odznaki dla rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara wystąpił dziś marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. W jego opinii Adam Bodnar ma ogromne zasługi dla krzewienia idei tolerancji i równości w polskim społeczeństwie, które zapiszą się w najnowszej historii naszego regionu i całego kraju.

– Pan Adam Bodnar urodził się i wychował na ziemi gryfickiej. Tutaj ukształtował się jego światopogląd. Jako mieszkańcy Pomorza Zachodniego możemy być dumni, że spośród nas wywodzi się człowiek, który w wyjątkowo trudnych dla Polski czasach pokazał, jak w sposób odważny i bezkompromisowy walczyć o prawa słabszych i traktowanie najważniejszych wartości z należytą powagą i szacunkiem. Dał przykład, jak rozmawiać o demokracji i standardach, które powinny być przestrzegane w każdym cywilizowanych kraju – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – W czasie sprawowania przez niego funkcji rzecznika praw obywatelskich bardzo często bywał w naszym regionie, spotykał się z mieszkańcami, był otwarty na wszystkie najtrudniejsze tematy, które budziły nasze emocje czy wątpliwości. Taki człowiek w pełni zasługuje na uhonorowanie, a jako województwo możemy to zrobić, przyznając nasze najwyższe regionalne odznaczenie.

Adam Bodnar ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

W czasie swojej kariery zawodowej związany był m.in. z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, był ekspertem Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej, członkiem rady dyrektorów Funduszu ONZ na rzecz Ofiar Tortur. Dzięki poparciu 67 organizacji pozarządowych został w 2015 r.  zgłoszony na stanowisko rzecznika praw obywatelskich.

(r) – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

fot. – https://www.rpo.gov.pl/pl/content/dr-adam-bodnar-rpo-vii-kadencji

Poprzedni artykułSTBS buduje mieszkania przy Kościuszki
Następny artykułWęzeł Kijewo – czasowe ograniczenia w ruchu  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj