Konfederacja Stargard: Nie dla bezkarności urzędniczej!

0

Przed biurem posła Michała Jacha lokalni działacze Klubu Konfederacji Stargard nawoływali dzisiaj do wyrażenia sprzeciwu wobec projektu „bezkarność+”. Konfederaci alarmują, że takie propozycje przepisów to próba legalizacji bezprawia.

Chodzi o nowelizację tzw. ustawy covidowej, czyli Ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Znajduje się tam m.in. taki zapis: „Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”. Dalej czytamy: „Proponowany przepis znajdzie zastosowanie do czynów popełnionych także przed wejściem w życie tego przepisu”.

Liderka stargardzkiego Klubu Konfederacji Iwona Wawruszczak wskazała na konsekwencje wprowadzenia takiej ustawy, autorstwa PiS, która zakłada bezkarność dla funkcjonariuszy państwowych w przypadku naruszania ich obowiązków i obowiązujących przepisów.

– To furtka do bezkarnego przekraczania prawa i wszystkich przepisów, wystarczy zasłonić się COVID-19. Było już wiele nadużyć, także finansowych na wielkie kwoty. Taka ustawa abolicyjna to zaciśnięcie pętli na szyi Polaków, system totalitarny – podsumował Adrian Stateczny.

Iwona Wawruszczak złożyła na ręce posła PiS Michała Jacha pismo stargardzkiego Klubu Konfederacji z prośbą o głęboką analizę tej ustawy i sposobu głosowania, a także o odrzucenie ustawy, jako rujnującej porządek prawny.

bk

fot. Klub Konfederacji Stargard (członkowie KKS na pierwszym – po tym, jak klub zawiązał się – spotkaniu)

Poprzedni artykułTrasa rowerowa Białogard – Złocieniec otwarta. 69 km szlaku czeka na cyklistów
Następny artykułSydonia von Borck – między prawdą a legendą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj