Cała władza w ręce seniorów

0

Koncert, seans filmowy, zajęcia sportowe, rozmowy z ciekawymi ludźmi i gra miejska – jak zawsze będzie się działo podczas już V Stargardzkich Dni Seniora. Świętowanie rozpocznie się w piątek (18.09.) tradycyjnym już przekazaniem kluczy do bram miasta.

W piątkowe wczesne popołudnie (13:00) seniorzy spotkają się na Rynku Staromiejskim, gdzie oficjalnie przejmą na kilka dni władzę w Stargardzie. Potem o 17:00 w parku przy Domu Kultury Kolejarza zagra zespół Big-Band Stargard – na dobry nastrój i energię na dalsze aktywności.

Sobotę (19.09.) rozpoczną poranne (7:00) zawody w łowieniu ryb, w stawach hodowlanych w Kluczewie. Aby wziąć w nich udział, trzeba się wcześniej zapisać. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 692 600 405. O 10:00 w kinie Stargardzkiego Centrum Kultury rozpocznie się seans polskiej komedii „Jak poślubić milionera”. Bilety za symboliczną złotówkę są do odebrania w kasie kina godzinę przed filmem (od 9:00) – po okazaniu Stargardzkiej Karty Seniora lub Stargardzkiej Karty Mieszkańca SENIOR.

Również w sobotę (19.09.) o 11:00 Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje pożegnanie lata na campingu Hania w Morzyczynie. Aktywnie będzie też w Parku Chrobrego. O 12:00 przy Bramie Pyrzyckiej wystartuje spacer nordic walking. W tym samym czasie w pobliskim Teatrze Letnim rozpocznie się szkolenie z pierwszej pomocy. Z kolei w Parku Jagiellońskim przy różance o 13:00 będzie można wziąć udział w zajęciach sportowych. Najpierw zaplanowano gimnastykę, a później (13:45) jogę na zdrowy kręgosłup. Wszystkie aktywności będą dostosowane do potrzeb i możliwości seniorów.

Niedziela (20.09.) z kolei zapowiada się turystycznie. O 12:00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego rozpocznie się terenowa gra miejska.

Szczegóły – na plakacie.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKoronawirus w Zachodniopomorskiem. Zmarły 2 kolejne osoby
Następny artykułTeatr Się Robi – zajęć ciąg dalszy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj