Nauka w szkołach ponadpodstawowych – głównie stacjonarna, w nielicznych przypadkach zdalna

1

Szkoły ponadpodstawowe i zespoły szkół w Stargardzie, prowadzone przez Powiat Stargardzki, wciąż funkcjonują w trybie nauczania stacjonarnego, mimo przypadków zakażeń SARS- CoV- 2 w rodzinach uczniów uczęszczających do poszczególnych placówek. Ich dyrektorzy są w ścisłym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną, aktualizując na bieżąco zalecenia sanitarne.

Do soboty 26 września potrwa kwarantanna  jednej z klas I Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie po tym, jak stwierdzono u jednego z uczniów pozytywny wynik testu na obecność SARS- CoV- 2. Wcześniej obecność koronawirusa odnotowano u rodzica ucznia. Decyzją dyrektora I LO poddani kwarantannie uczniowie przeszli na tryb nauki zdalnej – i taki stan utrzymany zostanie do końca tygodnia.

W Zespole Szkół nr 5 także stwierdzono SARS- CoV- 2 u rodzica jednego z uczniów. W tej sytuacji również poddano kwarantannie całą klasę ZS nr 5 przy ul. Tańskiego. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że ostatni kontakt z uczniem nastąpił 11 września, kwarantanna uczniów tej klasy powinna zakończyć się w poniedziałek 21 września. Przypomnijmy, że w myśl nowych zaleceń okres kwarantanny został skrócony do 10 dni.

Obecność koronawirusa potwierdzono też w rodzinie ucznia Zespołu Szkół nr 2. Jednak w tym przypadku uczeń pozostał w domu, natomiast jego klasa nadal uczęszcza do placówki. Dyrektor szkoły pozostaje w ścisłym kontakcie z inspekcją sanitarną, zobowiązany do nadzoru sytuacji.

Z kolei w II Liceum Ogólnokształcącym dyrektor zdecydował o wprowadzeniu zdalnego nauczania wobec dwojga uczniów. Ich rodziny poddane zostały kwarantannie. Uczniowie pozostają w trybie nauki zdalnej od początku roku szkolnego, nie kontaktując się bezpośrednio z pozostałymi osobami, uczęszczającymi do II LO. Decyzję o zdalnym nauczaniu dyrektor II LO podjął na prośbę rodziców.

Na Pomorzu Zachodnim potwierdzono zakażenie SARS- CoV- 2 u 1403 osób. W powiecie stargardzkim jest ich 86 osób. Na kwarantannie przebywa 296 osób, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęto 482 mieszkańców powiatu.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułMAH bada teren na byłym cmentarzu przy kolegiacie
Następny artykułRusza żłobek „Słoneczko” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj