Gimnastyka z dofinansowaniem. Celem – profilaktyka wad postawy

0

Miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki kolejne pieniądze w ramach projektu „Sport dla wszystkich”. Dofinansowanie wynosi prawie 21 tys. zł – na zajęcia dla uczniów w dziewięciu stargardzkich podstawówkach, które są prowadzone przez cały rok szkolny.

Młodzi ludzie biorą udział w aktywnościach dostosowanych do ich wieku i umiejętności. Głównym celem zajęć – oprócz zachęcenia uczniów do regularnego uprawiania sportu – jest profilaktyka wad postawy. Uczestnicy ćwiczą w niewielkich, kilkunastoosobowych grupach.

Zajęcia rozpoczęły się już w lutym, jednak zostały wstrzymane w związku z zamknięciem szkół. Po rozpoczęciu nowego roku szkolnego uczniowie powrócili do wspólnych ćwiczeń w ramach projektu.

Prowadzą je wykwalifikowani nauczyciele, którzy mają wiedzę na temat profilaktyki wad postawy. Dzięki temu młodzi ludzie nie tylko korzystają z aktywności w szkołach, ale także uczą się prawidłowych nawyków na przyszłość. Uczestnicy poznają proste ćwiczenia, które mogą wykonywać także samodzielnie.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. pexels.com

Poprzedni artykułNowa łącznica na węźle drogowym Szczecin Kijewo
Następny artykułJazzowa uczta w Piwnicy TPS – Michał Martyniuk Trio 


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj