Jazzowa uczta w Piwnicy TPS – Michał Martyniuk Trio 

0

Najpierw miał być jeden koncert. Ale bilety rozeszły się tak szybko, że będą dwa koncerty. Oba w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu – 9 października (piątek) o godz. 18:00 i 20:00.

Nic dziwnego, że tak się dzieje, bowiem na piwnicznej scenie pojawi się muzyk z wysokiej półki – pianista Michał Martyniuk (fot.). Towarzyszyć mu będą Bartek Chojnacki – kontrabas i Adam Wajdzik – perkusja.

Lider tria to jeden z najbardziej obiecujących polskich pianistów i kompozytorów jazzowych. Na koncie ma trzy albumy: „After 'Ours”, „Nothing To Prove”, który zaowocował nominacją do Fryderyka 2019 w kategorii Debiut Roku – Jazz, a także płytę pt. „Resonate”, która ukazała się w listopadzie 2019 r. i zebrała bardzo dobre recenzje w Polsce i za granicą.

Michał Martyniuk (ur. 7 stycznia 1988 r. w Szczecinie) od ponad 10 lat mieszka w Nowej Zelandii w Auckland. Ukończył studia o kierunku jazzowym, uzyskując dyplom Jazz Performance na tamtejszym uniwersytecie. Zdobył silną pozycję w branży muzycznej dzięki wyjątkowemu podejściu do kompozycji oraz sposobu wykonywania muzyki na żywo. Reprezentuje kolejne pokolenie muzyków, którzy chcą zbudować coś ekscytującego, odzwierciedlającego tradycję kreatywności i współpracy.

Pianista od lat jest obecny na światowej scenie muzycznej. Współpracował z wieloma znanymi artystami, m.in. w Australii, Nowej Zelandii i na świecie, takimi jak: John Patitucci, Randy Brecker, Francisco Mela, Tama Waipara, Lewis McCallum oraz grupami muzycznymi Sola Rosa czy Batucada Sound Machine. Od 2014 r. jest stałym członkiem bandu saksofonisty Nathana Hainesa.

Muzyk nominowany został również do nagrody NZ Music Awards 2020 w kategorii the Best Jazz Artist. Tym samym znalazł się w gronie najlepszych jazzmanów Nowej Zelandii. Nominacja przyznana została za album „Resonate”.

Michała Martyniuka wspiera m.in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. W lipcu 2019 r. muzyk otrzymał stypendium artystyczne Miasta Szczecina.

Bilety na koncert w cenie 50 zł są do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek Staromiejski 4) i pod numerami telefonów: 501 754 540 lub 533 572 066.

Organizatorami koncertu są Stowarzyszenie Artystyczne B-moll i Towarzystwo Przyjaciół Stargardu.

Więcej o pianiście i jego twórczości:

https://www.facebook.com/mmartyniuk

https://jazzpress.pl/plyty/michal-martyniuk-resonate-rec?fbclid=IwAR27wcvy8iDRrZ8ZSeyBH6PyZPOKehhZAXDY3JuH7uCRSCFwP6hic5msh14

http://zdzezemlzej.blogspot.com/2019/12/micha-martyniuk-na-wakacjach.html

Michał Martyniuk Trio „Awakening”

https://youtu.be/u5PwlOYyXyA

Michał Martyniuk – „Resonate”

https://www.youtube.com/watch?v=DZm39gJiuko

oprac. bk

fot. – materiały prasowe

Poprzedni artykułGimnastyka z dofinansowaniem. Celem – profilaktyka wad postawy
Następny artykułZagrają na odnowionym boisku przy Ceglanej 11


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj