Nowa łącznica na węźle drogowym Szczecin Kijewo

0

Na przebudowywanym węźle drogowym Szczecin Kijewo została uruchomiona nowa łącznica relacji Świnoujście-Szczecin. Oddanie jej do ruchu umożliwi budowę najazdu na nowy wiadukt węzła od strony Szczecina.

Jednocześnie została zamknięta stara łącznica dla relacji Świnoujście-Szczecin. Teraz zjazd na Szczecin od strony Świnoujścia na węźle Kijewo jest o 400 metrów wcześniej.

– Prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie, gdyż minięcie nowego zjazdu będzie oznaczało konieczność nawracania na łącznicach węzła Kijewo lub jazdy do węzła Szczecin Podjuchy. Zwracamy również uwagę, iż na tymczasowym włączeniu łącznicy w ulicę Zwierzyniecką pojazdy jadące od strony Świnoujścia będą musiały zatrzymać się i ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym DK10 – mówi Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego Oddziału GDDKiA.

Obecnie trwa realizacja dwóch etapów przebudowy węzła drogowego Szczecin Kijewo. Prace obejmują dokończenie nowego wiaduktu nad autostradą A6 i jezdni DK10 w stronę Szczecina. W zakres robót wchodzą również łącznice Świnoujście-Szczecin i Stargard-Świnoujście. Prace te mają zostać wykonane do końca tego roku. Pozostały zakres robót na węźle wchodzi w skład trzeciego etapu przebudowy, dla którego obecnie trwa przetarg.

(r)

fot. GDDKiA O/Szczecin

Poprzedni artykułKibice Spójni znów oddadzą krew, ale każdy może się przyłączyć
Następny artykułGimnastyka z dofinansowaniem. Celem – profilaktyka wad postawy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj