PGE Spójnia Stargard. W derbach lepszy King

0

Po pięciu kolejkach podopieczni Jacka Winnickiego mają zaledwie jedno zwycięstwo na koncie. W miniony piątek przegrali na własnym parkiecie derby z Kingiem Szczecin.

PGE Spójnia Stargard – King Szczecin 64:72 (20:19, 16:26, 15:16, 13:11)

PGE: Cowels III 13, Młynarski 11, Kostrzewski 9, Śnieg 8, Matczak 8, Steele 6, Gudul 5, Tarrant 4

King: Zębski 14, Davis 12, Fakuade 10, Schenk 10, Hill 8, Bartosz 8, Łapeta 8, Wilczek 2

To spotkanie początkowo było wyrównane, ale po 2. minucie Ricky Tarrant akcją 2+1, a następnie Omari Gudul i Filip Matczak lay-upami dali Spójni 5-punktowe prowadzenie. Po tym, jak minęła połowa pierwszej kwarty, King doprowadził do wyrównania, a po chwili to on już – za sprawą Mateusza Zębskiego i Mateusza Bartosza – miał 4-punktową przewagę. Ostatnie słowo w tej odsłonie należało jednak do gospodarzy. Raymond Cowels III trafił za „2” i Spójnia odskoczyła na jedno oczko.

Ten sam zawodnik dał o sobie znać z pierwszą akcją drugiej kwarty, kiedy trafił „trójkę”. W odpowiedzi rzutem zza linii 6,25m piłkę w koszu umieścił Michael Fakuade. Rozpoczęła się wymiana ciosów, która trwała przez 3,5 minuty. Spójnię z rytmu wybiły jednak „trójki” Thomasa Davisa i Mateusza Zębskiego, po których King dołożył jeszcze kilka punktów z akcji podkoszowych i na długą przerwę schodził prowadząc 45:36.

Po zmianie stron stargardzianie stopniowo odrabiali straty, ale kiedy zbliżyli się już na 4 oczka, King ponownie wykazał się lepszą skutecznością i oddalił w okolice 10 punktów.

W czwartej kwarcie Spójnia po raz kolejny podjęła ambitną gonitwę za wynikiem. „Trójka” i osobisty Kacpra Młynarskiego zmniejszyły różnicę do 5 oczek, a Mateusz Kostrzewski odrobił kolejny punkt. Później jednak piłka nie potrafiła już znaleźć Spójni drogi do kosza. Filip Matczak nie trafił za „2”, a Kacper Młynarski za „3”. Do tego doszły faule. King trafiał pojedyncze punkty i dobił do końcowej syreny jako zwycięzca.

W najbliższy wtorek podopiecznych Jacka Winnickiego czeka wyjazdowy mecz w Warszawie z miejscową Legią. Początek o godz.17:35, transmisja w Polsat Sport News.