Kierują po alkoholu i narkotykach

0

W minionym tygodniu policjanci stargardzkiej drogówki zatrzymali 8 kierowców do kontroli, którzy kierowali pojazdami, będąc w stanie nietrzeźwości lub po zażyciu narkotyków.

Na terenie Suchania policjanci drogówki zauważyli kierującego seatem, który na widok radiowozu zaczął przyśpieszać. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd, jednak kierowca zlekceważył wydawane za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia. Po przejechaniu kilkuset metrów mężczyzna zatrzymał pojazd i usiłował kontynuować ucieczkę na pieszo. Został zatrzymany. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,50 % alkoholu w jego organizmie. Podczas kontroli okazało się, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. O karze w tym przypadku zadecyduje sąd.

Drugim z zatrzymanych był kierowca volvo. Mężczyzna kierował autem w Stargardzie, mając w organizmie prawie 2,5 % alkoholu.

Kolejnych dwóch kierujących po alkoholu policjanci zatrzymali w Strachocinie i Stargardzie. W Strachocinie przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,72 % alkoholu w organizmie 65-latka. Nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Badanie kierowcy opla na ul. Staszica w Stargardzie także wykazało, że jest on w stanie po spożyciu alkoholu – miał 0,34%. 56-latek odpowie za wykroczenie.

Policjanci drogówki na terenie gminy Dolice zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Mężczyzna kierował, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,56 % alkoholu w jego organizmie. O karze dla 49-latka zadecyduje sąd.

– W miejscowości Grzędzice funkcjonariusze wydziału prewencji zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Podczas kontroli mężczyzna nerwowo się zachowywał. Był trzeźwy. Przeprowadzony test na obecność środków odurzających, działających podobnie do alkoholu, wykazał, że prowadził on pojazd, będąc pod działaniem amfetaminy. Ponadto posiadał przy sobie amfetaminę oraz marihuanę. Podczas sprawdzenia w systemach okazało się, że pojazd, którym poruszał się 42-latek nie jest dopuszczony do ruchu. Mężczyzna swoje zachowanie będzie tłumaczył przed sądem – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

Po zażyciu amfetaminy kierował także, zatrzymany do kontroli na ul. 11 Listopada w Stargardzie, 39-letni kierowca audi. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Również po zażyciu amfetaminy kierował zatrzymany do kontroli na ul. Śląskiej 42-letni kierowca opla. Mężczyzna także – za czyn, którego się dopuścił – odpowie przed sądem.

(r)

Poprzedni artykułMAH. „Stargardzkie starożytności 2.0” – (re)wernisaż wystawy
Następny artykułKoronawirus. Minionej doby 9 nowych zakażeń osób z powiatu stargardzkiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj