Błękitni Stargard. Lider był za silny

0

Trwa kiepska passa Błękitnych. Po porażce u siebie z Bytovią Bytów, tym razem stargardzianie przegrali na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

Chojniczanka Chojnice – Błękitni Stargard 2:0 (0:0)

Bramki: 10. min. Klichowicz, 33. min. Theus (samobójcza)

Chojniczanka: Sokół – Mudra, Grolik, Klabník, Wachowiak (68. min. Grobelny) – Napołow (60. min. Emche), Ziętarski (77. min. Pląskowski), Czajkowski, Mikołajczak (61. min. Kona), Klichowicz (77. min. Orlik) – Skrzypczak

Błękitni: Sasiak – Theus, Ostrowski, Kujawa, Sitkowski – Rajch (46. min. Brzeziański), Krawczun, Cywiński (46. min. Polkowski), Starzycki (46. min. Ryk), Kaczmarek (87. min. Klimek) – Bochnak

Do spadkowicza, mającego aspiracje szybkiego powrotu na zaplecze ekstraklasy, Błękitni udali się po porażce u siebie z Bytovią Bytów aż 1:3. Lider Chojniczanka był zatem faworytem tego pojedynku i potwierdził to już w 10. minucie. Gospodarze mieli inicjatywę, tworzyli więcej sytuacji i w 33. minucie podwyższyli na 2:0. Tym razem jednak w strzeleniu bramki pomógł zawodnik Błękitnych, Aleksander Theus, który skierował piłkę do własnej siatki.

Po zmianie stron stargardzianie zaatakowali odważniej, ale bez efektów. Dopiero w 86. minucie stanęli przed najlepszą szansą na gola kontaktowego. Rzutu karnego nie wykorzystał Dawid Polkowski.

Chojniczanka mecz kończyła w dziesiątkę, po tym, jak czerwoną kartkę ujrzał Jan Mudra. Stało się to jednak w 90. minucie. Wynik pozostał bez zmian.

W środę podopieczni Tomasza Grzegorczyka zagrają u siebie ze Stalą Rzeszów. Początek o godz.17.