Koronawirus. Zakażone kolejne 73 osoby w Zachodniopomorskiem. To nowy rekord

0

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie poinformowała dzisiaj, że na terenie naszego regionu potwierdzono 73 nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To największa dobowa liczba od początku pandemii.

Najwięcej zakażeń jest ze Szczecina – 36 osób. Jest też 5 osób z powiatu stargardzkiego – 1 dziecko, 1 mężczyzna w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn.

Tym samym liczba osób, u których stwierdzono COVID-19 na terenie naszego powiatu, wynosi (po korekcie) 111, z czego wyzdrowiało 75.

WSSE poinformowała również o śmierci osób zakażonych koronawirusem: kobiety lat 80 z terenu powiatu sławieńskiego, hospitalizowanej w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, oraz kobiety lat 72 z terenu powiatu kołobrzeskiego, hospitalizowanej w SPWSZ w Szczecinie.

Ogólne dane w regionie na 30 września: 1811 /34 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe), wyzdrowiało 1217 osób.

oprac. bk – źródło: WSSE w Szczecinie

fot. – źródło: www.szczecin.uw.gov.pl 

Poprzedni artykułPowiat tworzy w Stargardzie Regionalne Pogotowie Kryzysowe – dla tych, co są na zakręcie życia i potrzebują pomocy  
Następny artykułNajpierw 3, teraz 17 – nowi policjanci w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj