Najpierw 3, teraz 17 – nowi policjanci w Stargardzie

0

W poniedziałek 28 września na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ślubowanie złożyło 110 nowo przyjętych policjantów. 17 z nich wzmocni Komendę Powiatową Policji w Stargardzie.

Od początku 2020 r. w stargardzkiej policji służbę rozpoczęło łącznie 20 funkcjonariuszy.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało między innymi testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad środowiskowy oraz komisję lekarską.

Teraz nowi policjanci odbędą kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej.

– Po skończeniu kursu podstawowego i adaptacji zawodowej młodzi stażem funkcjonariusze rozpoczną służbę w stargardzkiej policji w wydziale prewencji, ruchu drogowego oraz wydziale kryminalnym – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

We wrześniu br. w szeregi zachodniopomorskiej policji przyjętych zostało 114 funkcjonariuszy: 21 kobiet i 93 mężczyzn.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w stargardzkiej policji mogą złożyć komplet dokumentów w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie pok. 113 – tel. 47 78 29 613, 47 78 29 614, mieszczącej się przy ul. Warszawskiej 29. E-mail: [email protected]

(r)

Poprzedni artykułKoronawirus. Zakażone kolejne 73 osoby w Zachodniopomorskiem. To nowy rekord
Następny artykułDrewniany mostek dla pieszych i rowerzystów jeszcze kilka dni


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj