Ultramaratończyk ze Stargardu wygrywa 82-kilometrowy bieg

0

Radosław Ozimkiewicz ze Stargardu dopisał do swojego konta kolejny sukces. Stargardzianin zajął pierwsze miejsce w Garmin Ultra Race Radków 2020 – w biegu na dystansie 82 km. Sportowiec, członek SZWLA, od kilku lat z powodzeniem startuje w najtrudniejszych zawodach, pokonując jednorazowo nawet 135 km.

Stargardzianin rozpoczął przygodę z bieganiem w 2012 r. Zaczynał od krótszych dystansów – 5-10 km. Stopniowo pokonywał coraz więcej kilometrów, by już w 2015 r. zdobyć koronę maratonów polskich. Jest to wyróżnienie przyznawane zawodnikom, którzy w ciągu 24 miesięcy ukończą 5 maratonów – w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

W 2016 r. Radosław Ozimkiewicz po raz pierwszy zmierzył się z ultramaratonem (bieg długodystansowy na dystansie większym niż maraton, czyli powyżej 42,195 km). Debiut był udany – na dystansie 55 km zajął 5. miejsce w kategorii OPEN i 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Stargardzianin ma na swoim koncie także starty w UltraKotlinie – w 2018 r. pokonał aż 135 km, dobiegając do mety na wysokim 5. miejscu.

Pierwsze miejsce w tegorocznym Garmin Ultra Race (82 km) to kolejny dowód na doskonałą formę zawodnika z naszego miasta.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Radosław Ozimkiewicz

Poprzedni artykułKolejne pożyczki dla przedsiębiorców
Następny artykułKoronawirus. W Polsce 2367 kolejnych zakażeń, 9 – w powiecie stargardzkim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj