Zachodniopomorskie. W powiatach ma być podwojona liczba miejsc do kwarantanny

0

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zwołał wczoraj spotkanie robocze sztabu kryzysowego w związku z zakwalifikowaniem Szczecina (od 3 października) do strefy żółtej.

– Do tej pory pandemia COVID-19 obchodziła się z nami łaskawie w porównaniu do innych regionów w kraju – mówił wojewoda.

W województwie – pierwszy raz – przekroczona została liczba 100 nowych przypadków na dobę. Szczecin znalazł się w strefie żółtej.

Więcej informacji o tym, jakie obostrzenia czekają mieszkańców strefy żółtej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Tomasz Hinc podkreślił, że w najbliższych dniach wystąpi do starostów o podwojenie liczby miejsc do kwarantanny w powiatach. Zapowiedział także zwiększanie liczby miejsc w izolatoriach (obecnie mamy ich na terenie województwa 47 miejsc, z czego wolnych jest 38).

Wojewoda poprosił policję o zwracanie podczas patroli szczególnej uwagi na przestrzeganie zasad i obostrzeń obowiązujących osoby w strefie żółtej.

– Apeluję też do wszystkich mieszkańców, by dbali o zdrowie swoje i innych, przestrzegając trzech ważnych zasad czasu pandemii: dystansu społecznego, dezynfekcji i noszenia maseczek – dodał wojewoda Tomasz Hinc.

Obecnie szpitale na terenie województwa zachodniopomorskiego z dwóch poziomów dysponują 213 łózkami dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia oraz zakażonych COVID-19:

– 1. poziom to szpitale powiatowe oraz PSK1 oraz szpital wojewódzki w Zdrojach – łącznie 58 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa,

– 2 poziom – to szpital przy ul. Arkońskiej i szpital w Koszalinie – łącznie 155 łóżek dla pacjentów z koronawirusem.

W szpitalach na obu poziomach aktualnie (stan na 2 października) zajętych jest 81 z nich. Do dyspozycji są 64 łóżka respiratorowe, z których 8 jest zajętych.

(r), fot. – źródło: ZUW w Szczecinie

Poprzedni artykułOdkryj Stargard aparatem fotograficznym
Następny artykułZPP. Pandemia dziurawi budżety powiatów, należy podjąć prace nad nowym systemem ich dochodów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj