Będą alarmować na próbę

0

Od wtorku do piątku 6-9 października w całej Polsce odbędą się ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem RENEGADE/SAREX 20. W tych dniach w Stargardzie rozbrzmiewać będą syreny alarmowe.

Ćwiczenia organizuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Ich celem jest test sprawności reagowania systemów obrony przeciwlotniczej na naruszenie przestrzeni powietrznej przez obcą jednostkę, a także weryfikacja dalszych procedur postępowania w zakresie ochrony ludności cywilnej.

We wtorek i środę 6-7 października, w godzinach 8.00-16.00, Centrum Operacji Powietrznych będzie emitować sygnały, zgodnie z trasą przelotu podejrzanego statku powietrznego o statusie RENEGADE. Wojewódzkie oraz powiatowe i miejskie centra zarządzania kryzysowego na Pomorzu Zachodnim, odpowiedzialne za informowanie mieszkańców o zagrożeniach, odpowiedzą wówczas głosem syren, zgodnie z przekazanym sygnałem o miejscu naruszenia przestrzeni powietrznej przez obcą jednostkę.

Sygnały alarmowe mogą rozlegać się w danym mieście lub powiecie na terenie Pomorza Zachodniego, w zależności od miejsca prowadzonych ćwiczeń. Modulowany dźwięk alarmu lotniczego będzie zatem jedynie elementem ćwiczeń. Nie powinien więc wywoływać niepokoju.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Zła passa przełamana
Następny artykułJubileuszowe atrakcje MAH – wirtualnie i na żywo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj