Jubileuszowe atrakcje MAH – wirtualnie i na żywo

0

W ramach tegorocznych obchodów 60-lecia działalności Muzeum Archeologiczno-Historycznego, placówka ta przygotowała dla stargardzian kolejne atrakcje. Będzie można powspominać dawne czasy – wirtualnie, bez wychodzenia z domów, a dla bardziej aktywnych mieszkańców będzie rajd pieszy po dawnym lotnisku wojskowym w Kluczewie.

Muzealnicy stworzyli nietypową wystawę. Można ją znaleźć tutaj. Powstała we współpracy z mieszkańcami, którzy podzielili się zarówno wspomnieniami sprzed 60 lat, jak i fotografiami z rodzinnych albumów. To wycieczka w przeszłość. Widzimy nie tylko dawne i obecne siedziby MAH, ale także powojenne zniszczenia Starego Miasta. Warto obejrzeć tę ekspozycję i poznać tę część historii Stargardu.

Kolejna propozycja wspólnego świętowania urodzin MAH to pieszy rajd po terenie dawnego radzieckiego lotniska wojskowego. Wycieczkę zaplanowano na niedzielę (11.10.). Uczestnicy spotkają się o godz. 10:00 na parkingu przy Zespole Szkół nr 5 (ul. J. Śniadeckiego 4-6). Trasa wyniesie około 10 km. Aby wziąć udział w rajdzie, trzeba się wcześniej zgłosić – e-mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 91 578 38 35 (wew. 36). Dzieci i młodzież poniżej 16 lat mogą dołączyć do wycieczki pod opieką osoby dorosłej.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBędą alarmować na próbę
Następny artykułKoronawirus. Znowu wzrosty zakażeń. W powiecie stargardzkim – 15


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj