Koronawirus. 10 października cała Polska w żółtej strefie

0

Od soboty (10.10.) cała Polska – w tym również Stargard – zostaje objęta strefą żółtą. To oznacza, że w przestrzeni publicznej trzeba będzie zasłaniać usta oraz nos. Zmniejszono także limit osób w wielu miejscach, m.in. w restauracjach. Szczegóły dotyczące obostrzeń można znaleźć tutaj.

Decyzja rządu o wprowadzeniu tzw. strefy żółtej w całym kraju ma związek z rosnącą w ostatnich dniach liczbą zakażeń SARS-CoV-2. Strefa ta obowiązuje wszędzie – z wyjątkiem miast i powiatów objętych strefą czerwoną. Zmiany wchodzą w życie od soboty (10.10.). Aktualne informacje dotyczące pandemii, a także zasady postępowania w przypadku podejrzenia zarażenia są tutaj.

Wprowadzenie żółtej strefy w całej Polsce wiąże się przede wszystkim z koniecznością zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej – m.in. w sklepach, komunikacji miejskiej, ale także na ulicach. Nie muszą tego robić osoby, które przedstawią zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność. Obowiązek zakrywania ust i nosa nie obowiązuje na terenie m.in. parków, lasów i plaż.

Zasady dotyczące kolejnych obostrzeń zmieniają się dynamicznie. Warto na bieżąco korzystać ze sprawdzonych źródeł informacji – np. stron internetowych Ministerstwa Zdrowia, Kancelarii Premiera czy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Dzisiaj w Polsce potwierdzono 4739 nowych zakażeń (rekord). W Zachodniopomorskiem – 130. W powiecie stargardzkim6 osób: 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 kobiety w średnim wieku.

Tym samym w naszym powiecie liczba osób, u których stwierdzono COVID-19, wzrosła do 165.

Wojewódzki sanepid poinformował dzisiaj o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem. Zmarłą jest 70-letnia kobieta z powiatu kołobrzeskiego hospitalizowana w SPWSZ w Szczecinie.

Ogólne dane w regionie na 9 października: 2647 /38 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe), wyzdrowiało 1428 osób.

oprac. bk – źródła: UM w Stargardzie, WSSE w Szczecinie

Poprzedni artykułNowy żłobek w Stargardzie – otwarty. W Słoneczku bawią, uczą i wspierają
Następny artykuł„Cienie zapomnianych kultur” 2020. Komunikat organizatora


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj