Stargard doceni społeczników. Zgłoś kandydata

0

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie nagrody Prezydenta Miasta za szczególne osiągnięcia w działalności społecznej. To okazja do nagrodzenia tych, którzy na co dzień poświęcają się dla innych. Wyróżnienie mogą otrzymać zarówno indywidualni społecznicy, jak i organizacje. Zgłoszenia są przyjmowane do 15.10. (czwartek).

Jak informuje magistrat, nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

– kategoria indywidualna ‘młody społecznik’ nagroda w wysokości 1000 zł dla osób, które nie ukończyły 18 lat,

– kategoria indywidualna – nagroda w wysokości 3000 zł przyznawana osobom pełnoletnim,

– kategoria zespołowa – nagroda w wysokości 4000 zł przeznaczona dla instytucji i organizacji działających w obszarze polityki społecznej.

Nagroda jest formą docenienia tych, którzy angażują się w życie społeczne miasta i pomagają potrzebującym. Kandydaturę konkretnej osoby lub organizacji może zgłosić minimum 50 mieszkańców. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia i dołączyć do niej listę z podpisami popierających. Społeczników nominują także organizacje pozarządowe, miejskie instytucje polityki społecznej i podmioty mające inicjatywę uchwałodawczą (prezydent i radni Rady Miejskiej).

Nagrody przyznawane są w szczególności za aktywizację i integrację osób wykluczonych społecznie, a także działania w obszarze opieki nad dziećmi, osobami z niepełnosprawnościami i seniorami. Społecznicy wprowadzają również nowe rozwiązania, dzięki którym szeroko pojęta pomoc potrzebującym jest jeszcze skuteczniejsza. To także instytucje zaangażowane w rozwój i budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Każdy wnioskodawca może zgłosić jedną kandydaturę do poszczególnych kategorii. Szczegółowe informacje – regulamin, lista podpisów i karta zgłoszenia kandydata – znajdują się tu:

https://www.stargard.pl/aktualnosci/stargard-docenia-spolecznikow

Wnioski można składać do 15.10. (wtorek) w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. Czarnieckiego 17.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykuł„Wizyta w galerii” – premierowy pokaz obrazu Augusta Ludwiga Mosta
Następny artykułNowy żłobek w Stargardzie – otwarty. W Słoneczku bawią, uczą i wspierają


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj