Zabawa na dwie nogi i cztery łapy

0

Za nami kolejna, IX już, odsłona festynu Przygarnij Burka. Jak co roku wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników czworonogów. Była dobra zabawa dla psiaków i ich właścicieli, ale też okazja do wsparcia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie. W ramach wpisowego organizatorzy przyjmowali karmę wysokiej jakości, która również trafiła do tej placówki.

Podczas rajdu terenowego 12 mieszanych drużyn – uczestnicy poruszali się zarówno na dwóch nogach, jak i na czterech łapach – szukało stargardzkiej jesieni. Uczestnicy zabawy przez godzinę pokonywali kolejne etapy dostosowane do właścicieli i ich pupilów. Na mecie na najlepszych czekały upominki. Wśród nich były także prezenty ufundowane przez miasto.

Pamiątkowe medale otrzymali z kolei zwycięzcy zawodów w nosework. To – jak sama nazwa wskazuje – praca nosem, w której pies nie tylko ma rozpoznać konkretny zapach, ale przede wszystkim powinien wskazać go opiekunowi. W oficjalnych zawodach używane są trzy zapachy: cynamonu, pomarańczy i goździków. W tej dyscyplinie liczy się czas – im szybciej, tym lepiej.

Na odwiedzających festyn czekała również prof. Monika Niewiadomska. Doświadczona behawiorystka jak co roku odpowiadała na liczne pytania dotyczące wychowywania czworonogów. Monika Niewiadomska od lat prowadzi również zajęcia z dogoterapii i agility – sportu kynologicznego, w którym psy pokonują specjalne tory przeszkód.

Festyn był również okazją, aby dowiedzieć się więcej o zasadach adopcji czworonogów ze schroniska. Choć co roku wiele psów i kotów z placówki w Kiczarowie zyskuje nowe domy, inne wciąż czekają na swoją szansę. To zarówno duża odpowiedzialność, jak i wyzwanie – o czym można było porozmawiać z doświadczonymi opiekunami.

Organizatorem festynu był ośrodek szkolenia psów Canis Sport.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. FB/Canis Sport

Poprzedni artykułKoronawirus. Podsumowanie weekendu – były rekordy zakażeń
Następny artykuł56. Jazz nad Odrą. Laury dla Unleashed Cooperation. Pianista Patryk Matwiejczuk z nagrodą Leszka Możdżera


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj