Zachodniopomorskie Wydarzenie Muzealne Roku. Wyróżnienie dla MAH

0

Zakończyła się 10. edycja konkursu Zachodniopomorskie Wydarzenie Muzealne Roku organizowanego przez Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Zachodniopomorski. Wśród wyróżnionych projektów znalazły się stargardzkie „Szepty starej kamienicy”.

Najważniejszym celem konkursu jest wybór i uhonorowanie autorów najlepszych przedsięwzięć muzealnych w regionie, w 2019 roku, w dwóch kategoriach: działalności wystawienniczej i edukacyjno-popularyzatorskiej.

Spośród nadesłanych 16 zgłoszeń z 12 muzeów, komisja w składzie: Anna Barczak, Eryk Krasucki, Paweł Migdalski, Bogdan Twardochleb oraz Przemysław Wraga wybrała dwa najlepsze wydarzenia oraz przyznała po dwa wyróżnienia w obu kategoriach.

Jedno z wyróżnień w kategorii: działalność edukacyjno-popularyzatorska otrzymał projekt „Szepty starej kamienicy” Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. Autorami projektu są Patrycja Jakubiak i Przemysław Antczak. Wyróżnienie przyznano za oryginalną popularyzację dziejów miasta i jego mieszkańców.

„Szepty starej kamienicy” odbyły się w ramach ubiegłorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Spektakl na podwórzu XIX-wiecznej kamienicy przy ul. B. Limanowskiego 26 opowiadał o zmieniających się losach jej mieszkańców – zarówno Niemców, jak i Polaków przybyłych tutaj zaraz po II wojnie światowej.

Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

(r)

Poprzedni artykułKoronawirus. Rekordy w kraju i województwie. 19 zakażeń w powiecie
Następny artykułDzień Edukacji Narodowej. Prezydent nagrodził nauczycieli


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj