Koronawirus. Najwięcej zgonów w Polsce od początku pandemii

0

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że minionej doby w kraju doszło do 7 705 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W tym czasie zmarły 132 osoby – najwięcej od początku pandemii.

W Zachodniopomorskiem nastąpił bardzo wysoki wzrost przypadków zakażenia koronawirusem – aż 311. To – w porównaniu z wcześniejszymi danymi – wyjątkowy rekord.

Najwięcej zakażeń jest w Szczecinie – 98, i w powiecie koszalińskim + Koszalin – 46. W powiecie stargardzkim jest ich 13: 2 młode kobiety, 4 kobiety w średnim wieku, 1 młody mężczyzna, 2 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn.

Dzisiaj w naszym powiecie liczba osób, u których stwierdzono COVID-19, wzrosła do 229, z czego wyzdrowiało nadal 97 osób.

WSSE w Szczecinie poinformowała o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem: mężczyzny lat 84 ze Szczecina, hospitalizowanego w SPWSZ w Szczecinie; kobiety lat 80 z powiatu goleniowskiego, hospitalizowanej w SPWSZ w Szczecinie; kobiety lat 84 z powiatu białogardzkiego, hospitalizowanej w Regionalnym Centrum Medycznym w Białogardzie.

Ogólne dane w regionie na 16 października: 3 884 /45 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe), wyzdrowiało 1763 osób.

oprac. bk – źródła: Ministerstwo Zdrowia, WSSE w Szczecinie

fot. – źródło: www.szczecin.uw.gov.pl 

Poprzedni artykułHybrydy dla Pomorza Zachodniego jeszcze w tym roku
Następny artykułZrób miastu prezent na 777-lecie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj