Koronawirus. Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju – więcej obostrzeń

0

Od soboty 17 października w całej Polsce obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

Co się zmieni? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych. Trzeba na powrót ograniczyć kontakty społeczne.

Rządowa strategia walki z pandemią ma trzy główne cele: bezpieczeństwo i wsparcie seniorów, odpowiedni dostęp do leczenia dla pacjentów z COVID-19 oraz podejmowanie takich działań, aby miały jak najmniejszy wpływ na gospodarkę i życie codzienne Polaków.

W strefie żółtej, w której jest też Stargard i powiat stargardzki, od najbliższej soboty zaczną obowiązywać następujące obostrzenia:

– lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00, zajęty może być co drugi stolik, po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;

– ograniczenie liczby osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;

– od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;

– w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;

– w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;

– w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;

– wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;

– w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;

– zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni;

Od 17 października poszerzy się lista powiatów, które wejdą do strefy czerwonej. Łącznie zakwalifikowały się na nią 152 powiaty, w tym 11 miast wojewódzkich, a wśród nich w województwie zachodniopomorskim: powiat sławieński, szczecinecki oraz Koszalin.

(r) – źródło: https://www.szczecin.uw.gov.pl

grafika – KPRM

Poprzedni artykułWsparcie dla seniorów w załatwieniu codziennych spraw
Następny artykułBrodnica Pop Festival. Pryma dla Nailah


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj