Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy. Niezbędna pomoc dla opieki medycznej i ratownictwa

0

Na walkę z COVID-19 Samorząd Województwa przeznacza kwotę blisko 31,5 mln w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Środki te trafią do szpitali wojewódzkich, powiatowych, resortowych i klinicznych oraz ratownictwa medycznego. Sam projekt Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego opiewa na 5 mln zł. Dzięki temu wsparciu WSPR zakupi m.in. cztery ambulanse, respiratory czy  defibratory.

Dzięki elastycznemu podejściu Komisji Europejskiej do wydatkowania funduszy unijnych na przeciwdziałanie skutkom COVID-19, w regionie z pomocy skorzysta docelowo 30 jednostek ochrony zdrowia, w tym Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego.

– Przewidując drugą, jesienną falę pandemii, już w czerwcu przygotowaliśmy pakiet działań zmierzających do przygotowania przede wszystkim placówek leczniczych, ale i służb ratunkowych oraz szkół – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Oddaję wielki szacunek wszystkim, którzy z oddaniem i poświęceniem walczą z pandemią, ratując życie i zdrowie mieszkańców Pomorza Zachodniego. Jednak, żeby ta walka była efektywna, jednostki ochrony zdrowia muszą być doposażone w niezbędny sprzęt i środki ochrony osobistej. W drugiej edycji Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego przeznaczamy na ten cel  31,5 mln zł. Zależało nam, żeby pomoc trafiła także do najmniejszych szpitali.

Przyznane środki pozwolą m.in. na refundację wydatków na środki ochrony osobistej, ale także wynagrodzenia czy zakup sprzętu. To m.in. aparaty RTG, USG, EKG, respiratory czy łóżka medyczne.

Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego trafi na walkę z COVID-19 kwota 5 mln zł. Dzięki temu stacja – zgodnie z przedstawionym zapotrzebowaniem –  będzie mogła kupić cztery wyposażone ambulanse, trzy pompy infuzyjne, trzy defibrylatory, trzy respiratory, sprzęt diagnostyczny, środki ochrony osobistej i do dezynfekcji, krzesła transportowe.

To druga pula tak znaczącego wsparcia ochrony zdrowia w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. W marcu br. środkami RPO 2014-2020 wsparto pięć jednostek, które łącznie otrzymały pomoc w wysokości około 20 mln zł.

W ramach drugiej edycji Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego, oprócz jednostek ochrony zdrowia i WSPR, wsparcie trafi także do Ochotniczych Straży Pożarnych, WOPR oraz samorządów, które przekażą pomoc placówkom edukacyjnym. Łączna wartość tego wsparcia to ponad 62 mln zł.

(r), fot. Team Buongiorno-Fotografia – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułOgólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców U14 – wyniki
Następny artykułPóki jeszcze się tli, podłóżmy pod kocioł. Trzeba pary


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj